PUBG dostępne w pełnej wersji na PC - z ambitnymi planami na przyszłość

Kompletna lista zmian.

Po nieznacznym opóźnieniu, pełna wersja PlayerUnknown's Battlegrounds jest już dostępna na PC. Wprowadzono nową mapę, kolejne bronie i pojazdy, znacznie zmodyfikowano balistykę pocisków i system pokonywania przeszkód, ale twórcy mają ambitne plany na przyszłość.

- PUBG 1.0 nie oznacza końca czegokolwiek - zapewnił C.H. Kim, dyrektor generalny odpowiedzialnego za prace studia PUBG Corp., w rozmowie z serwisem PC Gamer. - To tylko jeden z kamieni milowych, który staraliśmy się osiągnąć.

1
Pustynny pościg

Menedżer przyznał, że poza dalszym szlifowaniem optymalizacji, jednym z najważniejszych punktów dla deweloperów będzie przekucie PlayerUnknown's Battlegrounds w aktywną produkcję esportową.

- Rozmawiamy z różnymi firmami na całym świecie, by zobaczyć, co możemy wspólnie zrobić, ale postaramy się opracować narzędzia i funkcje, by cały proces był bardziej atrakcyjny - dodał Kim.

Jednym z narzędzi, które zapewne usprawni „proces” oglądania meczów, powinien być rozbudowany system powtórek, wprowadzony razem z pełną wersją produkcji na PC.

Jeśli o aktualizacji 1.0 mowa, to wszyscy gracze logujący się do PUBG w następnych kilku tygodniach otrzymają przedmiot kosmetyczny dla postaci - koszulkę.

W komunikacie na Steamie wspomniano także o wstępnych testach rozwiązania, które sprawi, że gracze będą grupowani na serwerach według poziomu opóźnień, co powinno przełożyć się na bardziej płynną zabawę. Do tego wzmocnienie zabezpieczeń, które sprawiły podobno, że liczba cheaterów zmalała o 65,7 procent. Twórcy nie podali, w jaki sposób dotarto do takiego wyniku.

Zobacz: PlayerUnknown's Battlegrounds - poradnik i najlepsze porady

Pełna lista zmian wymienia mnóstwo mniejszych i większych poprawek oraz nowości. Przeprowadzano dalszą optymalizację niemal wszystkich elementów gry, przeprojektowano interfejs i HUD, dodano też menu z powtórkami.

Jednym z ważniejszych elementów aktualizacji 1.0 jest oczywiście pustynna mapa Miramar, choć lokacja nadal wybierana jest losowo przy każdym starcie meczu. Jak można się domyślić, nie zobaczymy tu mgły czy deszczu.

Pięć wprowadzonych broni to karabin maszynowy DP-28 (tylko na mapie Erangel), AUG A3 (tylko w zrzutach zaopatrzenia), rewolwer R45 (tylko na mapie Miramar), Win94 (tylko na mapie Miramar) oraz Obrzyn (tylko na mapie Miramar).

Do tego pojazdy: Van i Pickup (tylko na mapie Miramar) oraz skuter wodny Aquarail.

Wydaje się jednak, że jeszcze ważniejsze są szerokie zmiany wprowadzone w rozgrywce, związane nie tylko z nowym systemem płynnego pokonywania przeszkód, ale głównie ze zmodyfikowaną balistyką pocisków. Gracze muszą teraz brać pod uwagę opadanie pocisków wraz z odległością, a ciała postaci podzielono na kilka stref trafienia, określających zadawane obrażenia.

PUBG jest oczywiście dostępne także na Xbox One, lecz tam pozostaje w programie Preview dla niedokończonych wersji gier. Dwie odsłony będą w najbliższej przyszłości rozwijane osobno.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami