Wiedźmin 3 otrzyma „wkrótce” wsparcie Xbox One X

Razem z HDR?

Wiedźmin 3: Dziki Gon (oraz dodatki do gry) otrzyma jednak wsparcie dla formatu kolorów HDR - wynika z informacji opublikowanych na oficjalnej stronie Microsoftu.

Taka nowina może być pewnym zaskoczeniem, ale zmiany planów w kwestii obsługi nowych, mocniejszych konsol nie są niczym nowym w przypadku polskiej produkcji.

Początkowo CD Projekt Red zapewniał, że nie zamierza przygotowywać stosownych łatek, lecz logo studia pojawiło się później na konferencji E3, na której Microsoft zapowiadał przeróżne tytuły, które zostaną ulepszone.

Następnie przygotowano patch z oficjalnym wsparciem PS4 Pro - lecz posiadacze Xbox One X nadal czekają. Wygląda na to, że oczekiwanie nie będą już długie.

1
Gdzie ta łatka? - zapytał przyjazny mężczyzna.

Jak informuje serwis WCCFTech, na liście Microsoftu w rubryce „Wiedźmin 3” podawano dotychczas tylko informacje o 4K, ale teraz pojawił się także symbol HDR. Co ważne, notkę „prace trwają” zmieniono również na „wkrótce”.

Wieści o rychłej premierze potwierdził na Twitterze także Marcin Momot, odpowiedzialny w CD Projekt Red za kontakty ze społecznością.

Wsparcie HDR w Wiedźminie 3 na Xbox One X oznacza, że podobna opcja pojawi się także na Xbox One S. Nic nie stoi na przeszkodzie, by szersza paleta barw trafiła także na PS4 oraz PC, choć nie podano jeszcze żadnych oficjalnych szczegółów na ten temat.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (6)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami