Poniżej opisane zadania zlecą ci osoby, które przebywają w osadzie Szczelina, u podnóża Ryczącej Góry. Wykonując misję zleconą przez Umnaka, zdobędziesz szacunek Banuków, pokonując owianą legendą maszynę - Drążącego pod Sniegiem. Możliwe stanie się także ulepszenie nowych broni, które zostały przygotowane specjalnie na potrzeby o dodatku, The Frozen Wilds.

Misja: Drążący pod Śniegiem

Umnaka spotkasz w osadzie Szczelina, która mieści się we wschodniej części Kraju. Ten stary łowca przez cały życie polował na maszynę, nazwaną przez Banuków Drążącym pod Śniegiem. Niestety, nigdy nie udało mu się jej pokonać. Teraz nie marzy o niczym innym, jak o zniszczeniu legendarnej „bestii”.

  • Minimalny sugerowany poziom - 40;
  • Zlecający - Umnak (znajdziesz go w osadzie Szczelina);
  • Nagrody za ukończoną misję - 13 330 PD, Skrzynia hojnej nagrody oraz 1x Niebieskierka.

Arena walki z Drążącym pod Śniegiem mieści się w północno-wschodniej części krainy Banuków. Zanim tam dotrzesz, odblokuj ognisko i zapisz stan gry. Następnie przeskocz przez skałę, a znajdziesz się na wielkiej polanie. W oddali dojrzysz wieżę sterującą. Gdy podejdziesz bliżej, spod ziemi wyskoczy głównym przeciwnik - demoniczny skałokrusz.

048
Mapa misji: Drążący pod śniegiem.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Walkę rozpocznij od zdominowania wieży sterującej. W tym celu, gdy tylko wejdziesz na polanę, zakradnij się do maszyny leczącej. Ukrywając się, obejdź arenę walki. Trzymaj się lewej strony skalnej ściany. Jeśli będziesz ostrożny Drący pod Śniegiem, nie zwróci na ciebie uwagi. Podejdź do wzgórza, na którym znajduje się wieża, i wyłącz maszynę.

Demoniczny skałokrusz to ulepszona wersja maszyny poznanej w podstawce. Machina potrafi zakopywać się pod ziemią i pojawiać się w innym miejscu. Jeśli Aloy będzie stała na powierzchni, spod której wyskoczy skałokrusz, otrzymasz olbrzymie obrażenia. Dlatego należy obserwować podłoże i uciekać poprzez przetaczanie na boki, w momencie gdy zobaczysz trzęsącą się ziemię pod postacią głównej bohaterki.

049
Walkę rozpocznij od zdominowania wieży sterującej, zakradając się od lewej strony. Wzniesienie, na której znajduje się maszyna lecząca, to dobre miejsce do wyprowadzania ataków i obrony przed przeciwnikiem.

Będąc w bezpiecznej odległości od maszyny, trzeba oddać jak najwięcej strzałów w czułe punkty skałokrusza, czyli ramiona, otwór wydechowy i worek na paliwo. Dobrym miejscem walki z Drążącym pod Śniegiem jest wzniesienie, na której znajduje się wieża sterująca. Przeciwnik będzie miał ograniczone ruchy, dzięki czemu będziesz osłonięty od jego ataków spod ziemi.

Po wygranej walce wróć do Umnaka, i zakończ misję.

Misje: Burzomiot, Ogniomiot

Vargę (1), córkę Burgrenda, spotkasz w osadzie Szczelina. Zleci ci dwa, niezależne zadania, które umożliwią ci ulepszyć bronie specjalne do walki na dystans (burzomiot i ogniomiot). Oręż ten należy wcześniej zdobyć podczas zmagań w banuckiej krainie.

  • Minimalny sugerowany poziom - 35;
  • Zlecający - Varga (znajdziesz ją w osadzie Szczelina);
  • Nagrody za ukończoną misję - 5830 PD (za każde zadanie), ulepszenie ogniomiotu / burzomiotu.

Zadania możesz rozpocząć, mając przy sobie jedną z broni, których ono dotyczy:

  • Banucki burzomiot - zdobędziesz go kończąc misję: Ścieżka Szamanów.
  • Ogniomiot - zdobędziesz go zabijając przywódcę bandytów w obozie Zyskała (2). Oręż znajduje się w skrzynce z bronią przywódcy bandytów zabranej z ciała herszta.

Jeśli posiadasz jedną z powyższych broni, udaj się do Vargi, aby rozpocząć jedną z misji (Burzomiot i/lub Ogniomiot). W ramach tych questów będziesz musiał zdobyć specjalne części maszyn, które są niezbędne do ulepszania wyżej wymienionych broni:

  • szpon burzoptaka - wymagane do ulepszenia burzomiotu,
  • pysk nadymacza - wymagane do ulepszenia nadymacza.

Tak jak było to wyżej wspomniane, możesz skupić się tylko na jednej z broni i ją ulepszyć, gdyż Varga zleci dla każdego oręża osobne zadanie. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonać obydwa zlecenia. Warto dodać, że maszyny, które należy zgładzić, by pozyskać niezbędne części, znajdują się poza banucką krainą.

Burzoptak (4) oraz nadymacz (3) to standardowe wersje maszyn, więc najpewniej spotkałeś się już z nimi wcześniej. W przypadku pierwszego przeciwnika nie będziesz osamotniony podczas walki z nim - wspomoże cię Varga, co będzie znacznym ułatwieniem.

050
Mapa misji: Burzomiot, Ogniomiot.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Zbierz z pokonanych maszyn niezbędne części do ulepszeń i przekaż je Vardze. Ta bezinteresownie przerobi burzomiot i ogniomiot, co tym samym zakończy zadania.

Reklama

O autorze

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Redakcja Eurogamer.pl

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.