Właściciel Rockstara ogłasza wsparcie dla twórców niezależnych

Take-Two wyda grę Obsidian.

Take-Two, właściciel odpowiedzialnego za serię Grand Theft Auto studia Rockstar, otwiera nową działalność wydawniczą, która skupi się na wspieraniu niezależnych firm i twórców. Podmiot nosi nazwę Private Division.

Współpraca obejmuje między innymi zasłużone Obsidian Entertainment, które - jak wiemy - rozwija obecnie spory tytuł RPG. Projekt wyda właśnie Private Division. Prace prowadzą podobno Tim Cain oraz Leonard Boyarsky, twórcy serii Fallout, ale poza tym nie znamy żadnych szczegółów.

Kolejnym wspieranym przez Take-Two podmiotem jest Panache Digital, założone przez ojca serii Assassin's Creed, Patrice Désiletsa. Mowa o ambitnym projekcie Ancestors: The Humankind Odyssey.

Na liście wydawanych projektów jest jeszcze Project Wight, które pozwoli wcielić się w potwory walczące z wikingami. Grę tworzy The Outsiders, założone przez Davida Goldfarba i Benjamina Cousinsa, którzy pracowali między innymi nad serią Battlefield i Payday 2.

Do tego nieogłoszona jeszcze strzelanka science-fiction od współtwórcy Halo - Marcusa Lehto - i jego studia VI Interactive.

Interesujące zestawienie zamyka Kerbal Space Program. W maju tego roku sporą niespodzianką było ogłoszenie, że Take-Two Interactive kupiło prawa do tytułu. Teraz już wiemy, dlaczego.

W informacji prasowej wspomniano, że wspierane tytuły ukażą się w do końca marca 2019 roku, więc na ogłoszenia i szczegóły przyjdzie zapewne poczekać.

Jednocześnie wydaje się, że wspieranie niezależnych twórców przez Take-Two jest być dobrym pomysłem z finansowego punktu widzenia - firma nie będzie musiała bazować tylko na największych licencjach, takich jak GTA, Red Dead, NBA 2K czy Borderlands.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami