Dante's Inferno - trailer animatora BioWare przypomina o grze

Zwiastun fanowskiego filmu.

Tal Peleg - pracownik BioWare - od pięciu lat „po godzinach” zajmuje się nietypowym projektem filmu animowanego „Dante's Redemption”. Za pomocą materiału chce wskrzesić pamięć o grze akcji Dante's Inferno od studia Visceral Games.

Deweloper może pochwalić się imponującym dorobkiem. Był starszym animatorem podczas prac nad Dead Space 2, by następnie przejść do Naught Dog, gdzie odpowiadał za przerywniki i animacje The Last of Us oraz Uncharted 4: Kres Złodzieja.

1
Dante powraca. Prawie.

Następnie deweloper dołączył do BioWare, gdzie zajmował się przerywnikami Mass Effect: Andromeda - oraz - obecnie Anthem.

W tle, po powrocie do domu, Peleg nie zmienia zajęcia w większym stopniu, rozwijając właśnie imponujący film animowany. Wydaje się, że w ten sposób artysta oddaje także hołd zamkniętemu niedawno studiu Visceral Games, w którym zaczynał karierę w grach wideo.

Poniżej najnowszy zwiastun produkcji. Trzeba przyznać, że jakość jest wysoka:

Dante's Inferno ukazało się w 2010 roku na PS3 i X360. Twórcy postawili na nietypowe założenia, inspirując się „Boską komedią” - klasycznym dziełem literackim, opisującym wędrówkę autora przez zaświaty.

W grze zwiedzamy pierwszą część, a więc piekło. Kontrolujemy Dantego, rozprawiając się z kolejnymi przeciwnikami i rozwiązując środowiskowe zagadki logiczne.

Nie jest obecnie jasne, kiedy Peleg ukończy prace nad „Dante's Redemption”.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami