Polski Ruiner może doczekać się ekranizacji; Luc Besson producentem

Prace ruszą w 2018 roku.

Wytwórnia filmowa Europacorp zabezpieczyła prawa do ekranizacji polskiej gry akcji Ruiner od studia Reikon Games z Warszawy. Wstępne prace nad projektem mają ruszyć w przyszłym roku.

Jak informuje serwis Deadline, produkcję wkrótce po premierze we wrześniu „odkryła” firma DJ2 Entertainment, która zajmie się teraz produkcją.

1
Ruiner wydaje się pasować do Luca Bessona

W rolę producenta po stronie Europacorp ma wcielić się sam Luc Besson, współtwórca popularnych serii „Taxi”, czy „Transporter”. Stronę DJ2 reprezentuje Stephan Bugaj.

Warto wspomnieć, że DJ2 Entertainment w ostatnim okresie dość intensywnie skupuje prawa do ekranizacji i obecnie rozwija także projekty związane z polskim Serial Cleaner, a także adaptacje Life is Strange, Sleeping Dogs oraz Little Nightmares.

DJ2 następnie sprzedaje licencje zainteresowanym podmiotom: Sonic the Hedgehog do Paramount, Life Is Strange do Hulu, Little Nightmares do Russo Brothers Studio, We Happy Few do Gold Circle oraz Sleeping Dogs do Original Film.

Jak na razie kończy się na kupowaniu oraz sprzedawaniu i nie widać jeszcze większych efektów, choć w przypadku Ruiner zmienną jest właśnie zaangażowane Europacorp, czyli potentata na europejskim rynku filmowym.

Deadline dodaje, że poszukiwania scenarzystów i reżyserów dla adaptacji polskiej gry rozpoczną się w przyszłym roku.

Akcja Ruiner toczy w 2091 roku w mieście Rengkok. Wcielamy się w zamaskowanego psychopatę, starającego się uratować swojego brata z rąk korporacji Heaven, która sprzedaje dostęp do rozrywki w wirtualnych światach. Bohaterowi pomaga tajemnicza hakerka.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami