HZD: The Frozen Wilds - Wspólny sekret: ulepszenie włóczni

Wykonujemy zadanie, dzięki któremu dowiemy się jak ulepszyć włócznię.

Poniżej opisana misja umożliwi ci zdobycie specjalnego przedmiotu, który umożliwi ci modyfikowanie broni do walki wręcz (włóczni) przez dodanie do niej zwojów zwiększających statystyki tego oręża. W dalszej części tej strony znajdziesz informacje o ulepszaniu włóczni.

Wspólny sekret

Zadanie zleci ci Kamut (S - start misji). Celem misji będzie odnalezienie szyny, dzięki której będziesz mógł ulepszyć swoją włócznię.

  • Minimalny sugerowany poziom - 30;
  • Zlecający - Kamut (znajdziesz go na obrzeżach osady Pieśni kres);
  • Nagrody za ukończoną misję - 5000 PD, Skrzynia modyfikacji włóczni oraz 1x Niebieskierka.
030
Kamuta znajdziesz przy stawie za osadą.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Porozmawiaj szamanem Kamutem, którego znajdziesz schodząc w dół ścieżki, zaczynającej swój bieg od ogniska w osadzie Pieśni kres. Banuk stoi przy skalistych tarasach obok zbiornika wodnego, gdzie pracuje grupka ludzi. Kamut opowie ci w kilku słowach o szynie do włóczni, którą znajdziesz w jaskini na dalekiej północy. Udaj się tam.

Na miejscu zobaczysz w dole hangar. Zejdź po słupie na dół. W środku będzie stał samolot, obok którego znajduje się niebieskierka. Podejdź bliżej maszyny i zeskanuj ją fokusem, a następnie obejrzyj prowadnicę. Dostrzeżesz uszkodzoną szynę mocującą. Niestety, ale nie będzie nadawać się do użycia - musisz poszukać innej.

032
Zejdź do hangaru po ścianie.

Za samolotem odnajdziesz drabinę. Wejdź po niej na górę i przedostań się na drugą stronę pomieszczenia, chwytając się prętów. Aktywuj konsolę, którą tam znajdziesz. Przesuniesz samolot, dzięki czemu będziesz mógł dostać się na przeciwległy koniec hangaru. Wskocz na dach pojazdu latającego, a potem na kładkę, a dalej do korytarza, gdzie znajdziesz zamknięte drzwi zabezpieczone holozamkiem.

Rozwiązanie zagadki znajduje się po lewej stronie na panelu, gdy podświetlisz go fokusem. Prawidłowa kombinacja ustawień pokręteł to (zaczynając od lewej strony): prawo, dół, prawo. Otwórz drzwi i skręć w prawo. W podłodze znajduje się przejście do kolejnego pomieszczenia. Będąc już na dole, ciasnym korytarzem przejdź do miejsca, gdzie odnajdziesz drugi samolot. Zabierz szynę mocującą, którą ściągniesz z dziobu maszyny (dostrzeżesz ją za pomocą fokusa).

033
Będąc w hangarze wejdź po drabinie (1). Korzystając z prętów przymocowanych do ściany (2), przejdź do półki z konsolą (3). Następnie wskocz na dach samolotu (4), a stamtąd na kolejną półkę (5).

Obróć się i przejdź po ścianie do części hangaru, gdzie stał pierwszy samolot. Niespodziewanie pojawi się demoniczny nękacz. Gdy go pokonasz, wyjdź na powierzchnię tą samą drogą (wspinając się po słupie), którą tu dotarłeś. Udaj się do Kamuta, używając szybkiej podróży. Rozmowa z szamanem zakończy misję.

Ulepszanie włóczni

Po zakończeniu zadania: Wspólny sekret będziesz mógł ulepszyc swoją włócznię. Jedną z nagród, którą otrzymasz za wykonanie tego zadania, jest skrzynia modyfikacji włóczni, w której znajduje się zwój broni. Od teraz możesz modyfikować swoją broń do walki wręcz dzięki slotom na zwoje, które pojawiły w twoim orężu (zakładka Wytwarzanie w menu).

034
Wykonując zadanie: Wspólny sekret, zdobędziesz możliwość ulepszania włóczni.

Modyfikowanie włóczni działa na tej samej zasadzie, co ulepszanie pozostałych broni i ubiorów, dzięki specjalnym zwojom, które umieszcza się w slotach przedmiotów.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami