HZD: The Frozen Wilds - Sprawiedliwość pogranicza

Pomagamy Banukowi skazanemu na wygnanie.

W poniżej opisanej misji będziesz musiał pomóc Inatutowu, skazanemu na wygnanie Banukowi, który został niesłusznie skazany za zabójstwo jednego z Carja.

  • Minimalny sugerowany poziom: 35;
  • Zlecający: Inatut w osadzie Pieśni kres;
  • Nagrody za ukończoną misję: 8750 PD, Skrzynia hojnej nagrody oraz 3x Niebieskierka.
027
Miejsce rozpoczęcia zadania zostało oznaczone na mapie literą S.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Rozpoczynając ten quest obejrzysz najpierw film przerywnikowy, który wprowadzi cię w fabułę tego zadania pobocznego. Inatuta, główną postać tej historii, odnajdziesz związanego za skałą niedaleko ogniska w osadzie Pieśni kres. Porozmawiaj z nim, a opowie ci swoją wersję wydarzeń, według której nie jest winny zarzucanej mu winy, czyli zamordowaniu jednego z Carja.

Udaj się do obozu Carja, który mieści się na północ od osady, i porozmawiaj z Furahni i Hishavanem. Następnie idź na polanę, która znajduje się niedaleko. Na miejscu użyj fokusa, a następnie zbadaj ślady krwi, zakrwawioną gałąź i ściółkę, dzięki czemu wpadniesz na trop zabójców. Wspinając się po drzewach, idź po gałęziach, tak jak prowadzi ścieżką, którą podświetlisz w trybie fokusa.

028
Trop prowadzi po drzewach, a dalej po skałach do kryjówki zabójców.

Dalszy ślad prowadzi po ziemi, a dalej po skałach. Trzymając się tropu, dotrzesz do zabarykadowanego wejścia do jaskini. Przesuń blokadę poprzez interakcję. Wejdź do środka i wespnij się po skale, przysłuchując się rozmowie nieznanych postaci. Gdy będziesz na górze, zostaniesz zaatakowany przez zabójców.

Dwóch z nich podejdzie do ciebie, więc jak najszybciej się z nimi rozpraw. Trzeci (Rukul) będzie prowadził ostrzał ze wzniesienia. Strzeż się jego lodowych strzał, które odbierają znaczną ilość punktów życia. Gdy go pokonasz, porozmawiaj z nim. Następnie dostań się na wyższy poziom wzniesienia, w celu odnalezienia trofeum - nakrycia głowy Carja - które należy zabrać ze sobą. Pomoże ci w tym zadaniu fokus.

Niedaleko, obok liny, będzie leżał porzucony strój Carja. Również zabierz go ze sobą. Korzystając lin wyjdź z kryjówki zabójców. Udaj się w kierunku Niebostrzyży. Po drodze czeka cię wspinaczka po skałach i potyczka z jastrząbłyskami. Gdy dotrzesz do celu, porozmawiaj z wygnanym Inatutem, którego znajdziesz za małą skałą. Uratowałeś go przed zamarznięciem, jednak po chwili pojawią się cztery demoniczne złomiarze, a następnie dwa demoniczne lodowe pazury, z którymi musisz stoczyć walkę.

029
Strzałkami zaznaczono dowody uniewinniające Inatuta, które należy zebrać.

Gdy pokonasz wszystkie maszyny, porozmawiaj znowu z Inatutem. Następnie przenieś się do osady Pieśni kres. Odszukaj Kopilai, którą znajdziesz niedaleko ogniska. Dialog pomiędzy tobą, przywódczynią weraku a Inatutem nie zakończy się pozytywnym przesłaniem. Kończąc zadanie, porozmawiaj z wygnanym wcześniej Banukiem i doradź mu, co powinien począć.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami