Destiny 2: Klątwa Ozyrysa - twórcy naprawią błąd z trofeum z „podstawki”

Oraz inne usterki.

Bungie ujawniło, że pracuje nad rozwiązaniem szeregiem problemów, które pojawiły się w Destiny 2 po wydaniu dodatku Klątwa Ozyrysa. Wśród usterek jest między innymi błąd z platynowym trofeum (lub osiągnięciem na Xbox One) z podstawowej wersji gry.

W celu zdobycia tak zwanej „platyny”, należy ukończyć prestiżowy Najazd lub nocny Szturm. Tyle tylko, że rozszerzenie podnosi wymagania i potrzebujemy 330 Mocy, by dołączyć do obu aktywności. W bazowej produkcji osiągniemy jednak maksymalnie 300.

01
Destiny 2 boryka się z problemami

Na mapie przy zadaniu nadal widnieje 300, ale już podczas ładowania pokazano 330. Wrogowie są znacznie trudniejsi i szybko giniemy, jeśli nie dysponujemy odpowiednio rozwiniętą postacią.

To oznacza, że trofeum/osiągnięcie obecnie mogą otrzymać jedynie posiadacze Klątwy Ozyrysa. Taki obrót spraw oczywiście nie spodobał się graczom.

Teraz we wpisie na oficjalnym blogu studia Bungie twórcy Destiny 2 przyznali, że wiedzą o problemie. Obiecują, że postarają się naprawić usterkę, choć na razie szukają rozwiązania.

Warto zaznaczyć, że błąd związany ze Szturmem uniemożliwia zdobycia cennej broni z podstawowej wersji gry - strzelby Legenda Acriusa (Legend of Acrius). Oręż dostają gracze po ukończeniu wspomnianej aktywności oraz serii innych trudnych zadań.

Deweloperzy ponownie też podkreślili, że zamierzają wyeliminować problem z wprowadzonym w rozszerzeniu karabinem Prometheus Lens. Obecnie narzędzie jest zbyt potężne, likwidując przeciwników w ciągu zaledwie kilku sekund.

Autorzy zaznaczają, że usterkę usuną w kolejnej aktualizacji oznaczonej numerem 1.1.1. Łatka ujrzy światło dzienne w przyszłym tygodniu, choć dokładnego terminu nie podano.

Mimo kłopotów z Prometheus Lens, Bungie nie zmieniło planów i uruchomiło kolejne Próby Dziewiątki oraz aktywność raid lair - trudniejszą wersję Najazdu zatytułowanego Lewiatan. W zamian postanowiono dorzucić karabin do oferty Xura.

Natomiast wspomniana latka 1.1.1 rozwiążę również błąd z działaniem funkcji HDR na konsolach PS4 i PS4 Pro. Samą funkcję dodano w poprzedniej aktualizacji, opublikowanej wraz z Klątwą Ozyrysa.

Wydane na początku grudnia rozszerzenie nie zanotowało zbyt udanej premiery. Gracze narzekają miedzy innymi na monotonię nowej lokacji - Nieskończonego Lasu. Obszar nie jest też dostępny do swobodnej eksploracji, a jedynie podczas misji czy Przygody.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami