Destiny 2: Klątwa Ozyrysa - Soczewka Prometeusza, jak zdobyć broń

Prometheus Lens.

Co jakiś czas w Destiny 2 pojawia się broń, która okazuje się niezbyt dobrze zbalansowana - na tyle, że potrafi siać prawdziwe spustoszenie na arenach w Tyglu, czyli trybie PvP.

Przykładem takiej właśnie - zbyt mocnej - broni jest Soczewka Prometeusza (Prometheus Lens w oryginale).

Jest to karabin wiązkowy, a więc typ dostępny w podstawowej wersji gry tylko pod postacią Zimnego Serca (Coldheart). Jak sugeruje nazwa, zamiast pocisków, strzelamy wiązką laserową.

Główną cechą Soczewki jest Pryzmatyczne Inferno. Dzięki niej obrażenia zadawane tym karabinem zyskują efekt obszarowy - część obrażeń jest też zadawana przez rozgrzany obszar dookoła samej wiązki lasera. Możliwe jest więc trafienie kogoś, kto znajduje się za rogiem jakiejś przeszkody.

Jak zdobyć Soczewkę Prometeusza

Sposób na zdobycie tej egzotycznej broni jest bardzo prosty - szczególnie do 12 grudnia 2018 roku. Do tego dnia sprzedaje ją bowiem kupiec Xur, którego w tym okresie znajdziemy w Europejskiej Martwej Strefie.

Za broń zapłacić trzeba 29 legendarnych odłamków.

My_Great_Capture_Screenshot_2017_12_11_11_48_47

Oferta Xura jest jednak zmienna, więc broń nie pozostanie w jego sklepie na zawsze. Jeżeli nie zdążyliśmy kupić karabinu do 12 grudnia, to jednak nie wszystko stracone.

Soczewka Prometeusza jest bowiem dostępna w grze tak jak większość egzotycznych przedmiotów - zaszyfrowana w egzotycznych engramach, które zdobywamy podczas przygody.

Zdobycie tej broni w taki sposób nie jest jednak związane z żadną specjalną misją. Musimy po prostu liczyć na odrobinę szczęścia wykonując różnego rodzaju aktywności.

Przypomnijmy, że szansę na zdobycie engramu egzotycznego oferują:

Szansę na loot lepszej jakości zwiększa nieco członkostwo w klanie, dlatego warto to rozważyć. Poza tym, najlepiej skupić się na public eventach - używając szybkiej podróży przemieszczać się od jednego do drugiego.

Na końcu warto też zaznaczyć, że Soczewka Prometeusza nie będzie najlepszą bronią w grze przez cały czas. W każdej chwili twórcy mogą wprowadzić poprawki, które zmienią jej moc. To prawdopodobne, bo deweloperzy przyznali, że nieco przesadzona efektywność karabinu jest wynikiem błędu.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami