Serial „Wiedźmin” od Netflixa wyprodukuje twórczyni „Daredevila”

Lauren Schmidt Hissrich.

Zespół odpowiedzialny za tworzony dla platformy Netflix serial „Wiedźmin” powiększył się o scenarzystkę i współtwórczynię „Daredevila”.

Redakcja serwisu Variety twierdzi - powołując się na własnych informatorów - że w projekt adaptacji przygód Geralta zaangażowała się Lauren Schmidt Hissrich. Kobieta została podobno producentem wykonawczym oraz tak zwanym showrunnerem.

01
Lauren Schmidt Hissrich

Ostatnie z wymienionych stanowisk jest jednym z najważniejszych w ekipach przygotowujących seriale. Osoba pełniąca tę funkcję decyduje o wielu istotnych aspektach obrazu, w tym kwestiach fabularnych.

Warto zaznaczyć, że Schmidt Hissrich w przeszłości pracowała dla Netflixa nie tylko nad opowiadającym o niewidomym mścicielu „Daredevilem”, ale i „Defenders”. Na koncie ma także „Powers” od amerykańskiej stacji Starz.

Serial „Wiedźmin” zapowiedziano w maju, ale dotychczas nie ujawniono zbyt wielu szczegółów. Wiadomo jedynie, że za projekt odpowiadają Platige Image oraz Sean Daniel Company.

Zobacz: Netflix i nowości na luty 2018

Producentami wykonawczymi ze strony polskiego studia są Tomasz Bagiński oraz Jarosław Sawko, a pierwszy z panów wyreżyseruje co najmniej jeden odcinek w danym sezonie. Rodzima firma wykona również określone efekty specjalne.

Natomiast Sean Daniel Company reprezentują Sean Daniel oraz Jason Brown. Ponadto sam Andrzej Sapkowski - twórca powieściowego „Wiedźmina” - jest „konsultantem kreatywnym” projektu.

Na razie nie podano szczegółów na temat obsady, czy fabuły, choć pewnym jest, że produkcja nie będzie powiązana z serią gier od studia CD Projekt Red. Nieznana jest także data premiery serialu.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami