Dzisiaj nad ranem odbyła się konferencja otwierająca tegoroczne PlayStation Experience - organizowaną przez Sony imprezę poświęconą powstającym tytułom. Tradycyjnie pokazano materiały z nadchodzących gier. Wszystkie zebraliśmy w jednym miejscu.

Spider-Man

Sony przy okazji PlayStation Experience opublikowało nagranie poświęcone grze ze Spider-Manem. W materiale twórcy projektu opowiadają o swoich inspiracjach.

Patapon 2 Remastered

Powstaje odświeżona wersja Patapon 2 z 2008 roku. Nowe wydanie zaoferuje między innymi poprawioną nieco oprawę graficzną i opcję wyświetlania obrazu w rozdzielczości 4K. Premiera w 2018 roku na PS4.

Warto zaznaczyć, że w sierpniu ukazał się remaster poprzedniej części.

01
Patapon 2 doczeka się odświeżonej wersji

The Forest

Na PlayStation Experience ogłoszono, że niezależne The Forest w przyszłym roku trafi na PS4. Wczesna wersja gry od maja 2014 roku dostępna jest na Steamie w ramach programu Early Access.

Wcielamy się w ocalałego po katastrofie lotniczej - musimy przetrwać w dziczy. Polujemy na zwierzęta, sadzimy rośliny i budujemy schronienie, w nocy odpierając ataki agresywnych potworów.

Project Lux

Podczas wydarzenia poinformowano, że dostępne dotychczas na PC we wczesnej wersji Project Lux zmierza na PS4. Gra jest przedstawicielem gatunku visual novel tworzoną z myślą o rzeczywistości wirtualnej.

MediEvil

Podczas wydarzenia ujawniono, że trwają prace nad odświeżoną wersją MediEvil - przygodowej gry akcji z elementami platformowymi, z 1998 roku. Szczegółów nie podano.

Głównym bohaterem produkcji jest Sir Daniel Fortesque - szkielet i były rycerz. Premiera pod koniec 2018 roku na PS4.

Soulcalibur 6

Podczas imprezy pokazano także nowy zwiastun zapowiedzianego wczoraj Soulcalibur 6. Materiał prezentuje walkę między dwoma postaciami - odmłodzonym Mitsurugim i Sophitą.

Monster Hunter: World

Capcom wykorzystał konferencję, by zaprezentować kolejny trailer Monster Hunter: World. Nagranie skupia się na fabule i zdradza, że w grze pojawią się treści związane z serią Mega-Man, w tym zbroja słynnego robota dla towarzyszącego graczom zwierzaka, Palico.

Wipeout Omega Collection i The Last Guardian

Firma Sony ujawniła, że na początku przyszłego roku Wipeout Omega Collection otrzyma wsparcie dla PS VR. Koncern doda stosowny tryb w ramach bezpłatnej łatki.

Natomiast 12 grudnia ukaże się darmowe demo The Last Guardian, stworzone z myślą o wirtualnej rzeczywistości. Obecnie nie ma planów dostosowania całej gry do wspomnianej technologii.

Dreams

Zgodnie z wcześniejszymi obietnicami, na wydarzeniu otwierającym PlayStation Experience nie zabrakło Dreams - nowego projektu od Media Molecule. Twórcy pokazali fragment rozgrywki z powstającej produkcji.

Współzałożycielka studia - Siobhan Reddy - podzieliła się garścią szczegółów na temat projektu. Zdradziła między innymi, że trailer zaprezentowany na gali The Game Awards został podobno w całości stworzony w grze.

Deweloperka ujawniła też, że Dreams zaoferuje kampanię fabularną osadzoną w trzech światach, o odmiennych konwencjach - stylizowanym na sci-fi, dziecięcą fantazję i przygodówkę point & click. Obiecuje również, że gracze otrzymają możliwość stworzenia produkcji reprezentujących dowolny gatunek, od wyścigów po RPG.

Premiera w przyszłym roku. Przed debiutem odbędą się jednak testy beta, choć na razie nie wiadomo, kiedy.

Firewall: Zero Hour

Podczas imprezy Sony zapowiedziało Firewall: Zero Hour - nową strzelankę tworzoną z myślą o rzeczywistości wirtualnej. Produkcja skupia się na starciach dwóch czteroosobowych zespołów, których celem jest zdobycie lub ochrona cennych informacji.

Gra pozwoli skorzystać z kontrolera PS VR Aim, czyli urządzenia w kształcie pistoletu. Premiera w przyszłym roku.

Knockout League

W trakcie wydarzenia ogłoszono, że dostępna dotychczas na PC gra Knockout League trafi na PS4. To stworzona pod rzeczywistość wirtualną zręcznościowa produkcja, w której bierzemy udział w pojedynkach bokserskich.

Do dyspozycji twórcy oddadzą dziewięciu zróżnicowanych wojowników. Terminu debiutu nie podano.

Concrete Genie

Na konferencji zaprezentowano też obszerny fragment rozgrywki z Conrete Genie - produkcji ujawnionej na tegorocznym Paris Games Week. Nad projektem pracują twórcy Entwined.

Głównym bohaterem jest Ash - nastolatek uzbrojony w magiczny pędzel, z pomocą którego przywraca życie w swoim rodzinnym miasteczku. Nie obejdzie się bez malowania. Premiera w przyszłym roku na PS4.

BlazBlue: Cross Tag Battle

W trakcie imprezy przedstawiono również nowy zwiastun BlazBlue: Cross Tag Battle - kolejnej odsłony serii bijatyk od studia Arc System Works. Premiera w 2018 roku na PC, PS4 i Nintendo Switch.

Jupiter & Mars

Podczas wydarzenia pokazano także Jupiter & Mars, w którym wcielimy się w tytułową parę delfinów. W trakcie rozgrywki przemierzymy przygotowane przez twórców podwodne lokacje.

Gra projektowana jest z myślą o rzeczywistości wirtualnej, ale pojawi się możliwość zabawy w „normalnym” trybie. Daty premiery nie podano, ale dzieło studiów Tantalus i Wicked Witch zmierza na PS4.

Donut County

Sony poinformowało, że niezależne Donut County pojawi się nie tylko na PC i urządzeniach mobilnych z systemem iOS, ale także na PS4. Premiera w przyszłym roku.

W grze pokierujemy dziur, która pochlania znajdujące się na powierzchni ziemi przedmioty. Z każdym „połkniętym” obiektem nasz bohater stanie się coraz większy.

Tower 57

Na imprezie zaprezentowano też nowy zwiastun Tower 57 - dynamicznej strzelanki wydawanej przez polskie 11 bit studios. Nad tytułem pracuje niemieckie Pixwerk.

Akcja toczy się w dieseplunkowym świecie, a gra reprezentuje gatunek „twin-stick shooter” - jedna gałka pada służy do strzelania, druga do poruszania. Premiera w przyszłym roku na PC, PS4, Xbox One oraz... Amidze.

Moonlighter

Inną wydawaną przez 11 bit produkcją, która doczekała się kolejnego trailera, jest gra action-RPG o nazwie Moonlighter. Za projektem odpowiada zespół Digital Sun Games.

Głównym bohaterem gry jest niejaki Will, sklepikarz marzący o zostaniu bohaterem. Aby pozyskać dobra na sprzedaż, regularnie wybieramy się do podziemi za miastem, by walczyć z potworami, a za dnia oferować znalezione przedmioty kupującym.

Moonlighter ukaże się w pierwszym kwartale przyszłego roku na PC, PS4 i Xbox One. Twórcy nie wykluczają też konwersji na Nintendo Switch.

Rick and Morty

Podczas wydarzenia ogłoszono, że stworzona z myślą o rzeczywistości wirtualnej gra bazującej na słynnym serialu dla dorosłych - Rick and Morty - trafi na PS4 i PSVR. Dotychczas produkcja dostępna była jedynie na PC.

Mulaka

Na imprezie zaprezentowano też nowy zwiastun Mulaka - gry akcji z elementami platformowymi. Akcję osadzono w położonej w północnym Meksyku krainie Sierra Tarahumara.

Fabuła inspirowana jest legendami i kulturą indiańskiego plemienia Tarahumara. Produkcja ukaże się w przyszłym roku na PC, PS4, Xbox One i Nintendo Switch.

Fantasy Strike

Na PlayStation Experience pokazano również następny trailer Fantasy Strike - bijatyki wyróżniającej się nieskomplikowanymi mechanizmami rozgrywki. Premiera w przyszłym roku na PC i PS4. Obecnie wczesna wersja dostępna jest na Steamie w ramach programu Early Access.

Children of Morta

W trakcie konferencji otrzymaliśmy też zwiastun niezależnego Children of Morta - zręcznościowej gry RPG, w której stajemy przed zadaniem ochrony tytułowej góry. Okolicę opanowały jednak hordy demonów.

Wczesna wersja dostępna jest obecnie na Steamie w ramach programu Early Access. Pełne wydanie zadebiutuje w przyszłym roku na PC i PS4. Produkcja ukaże się nakładem polskiego 11 bit.

Guns of Icarus Alliance

Sony pokazało także materiał poświęcony Guns of Icarus Alliance - nastawionej na kooperację strzelanki od Muse Games. Akcję osadzono w realiach steampunku.

Produkcja w marcu tego roku ukazała się na PC. Na PS4 powinna trafić w przyszłym roku, choć dokładnej daty premiery nie podano.

Lost Soul Aside

Na PlayStation Experience zaprezentowano także nowy zwiastun Lost Soul Aside - projektu, który początkowo był tworzony tylko przez jedną osobę. Tytuł jest grą akcji, łączącą założenia Final Fantasy z Ninja Gaiden.

Produkcja zmierza na PS4, ale w przyszłości trafi na inne platformy sprzętowe. Daty premiery nie podano.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki