Najlepsze gry z uniwersum „Władcy Pierścieni”

Nie tylko Talion.

Uniwersum „Władcy Pierścieni” jest niezwykle bogate, ale mimo to, większość gier korzystających ze stworzonego przez Tolkiena świata raczej nie zachwyca.

Powstało sporo produkcji, które - powiedzmy wprost - żerowały na sympatii odbiorców do najpopularniejszego uniwersum fantasy, nie oferując przy okazji satysfakcjonującej rozgrywki.

Były też jednak gry dobre, a także świetne. To właśnie na nich chcemy się tutaj skupić. Prawie każdy (niektóre wyjątkowo trudno zdobyć) z wymienionych w tym artykule tytułów możemy polecić w ciemno. Przygotujcie łuki, miecze i topory - oto zestawienie najlepszych gier o Śródziemiu.

Zaczynajmy!

Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie 2

Tytuł ten nie wprowadzał właściwie nic rewolucyjnego do gatunku strategii - był to po prostu najlepszy RTS z akcją osadzoną w Śródziemiui. Dość powiedzieć, że w roku premiery zgarnął całkiem pokaźną liczbę nagród i był jedną z najchętniej kupowanych gier na PC.

Cieszyła poprawiona względem pierwszej części sztuczna inteligencja oraz duża skala map. Imponująca była również grafika oraz bardzo starannie zaprojektowane animacje jednostek. Twórcy pozwalali stworzyć własnego bohatera, który mógł dowodzić ogromnymi armiam - w skali znanej wcześniej tylko z filmów Petera Jacksona.

Zobacz: Ranking Gier 2017 - najlepsze gry roku

Interesującym urozmaiceniem była możliwość wybrania dobrej lub złej ścieżki w kampanii fabularnej. Jedyną wadą był niedopracowany balans sił armii w trybie multiplayer.

lotrbat2
Prawie jak Total War

Władca Pierścieni: Dwie wieże

Ten tytuł, tak jak i sequel - Powrót króla - dawały graczom to, czego chyba najbardziej oczekiwali. Produkcja podążająca najprostszą drogą do zdobycia serc fanów hollywoodzkich adaptacji Petera Jacksona. Czysta akcja, bez zbędnych elementów.

Gra skupiała się na walce. Otrzymywaliśmy wielu przeciwników, drzewka umiejętności, efektowne ciosy, kombosy oraz możliwość wyboru między walką w zwarciu i na dystans. Pojawiali się też bohaterowie z filmów.

Nie można też zapomnieć o cut-scenkach, które płynnie przechodziły w rozgrywkę, co w okresie premiery gry potrafiło wywołać spory zachwyt. Zdecydowanie przydałaby się nam dziś produkcja w takim stylu.

legolas2towers
Legolasowi niestraszne piksele

The Hobbit

Najstarsza pozycja w naszym zestawieniu. Gra wydana w 1982 roku na ZX Spectrum, a później także na inne komputery, była ilustrowaną, tekstową przygodówką, opierającą się na motywach powieści Tolkiena.

Jak na swoje czasy, produkcja była naprawdę rewolucyjna. Posiadała zaawansowany analizator składni. O ile większość gier przygodowych rozpoznawała jedynie proste zdania, to Hobbit przetwarzał bardziej zaawansowany tekst.

Można było, przykładowo, napisać „zapytaj Gandalfa o mapę, a następnie weź miecz i zabij trolla” - i to działało! Gra rozpoznawała też zaimki, interpunkcję, a nawet przysłówki, więc można było „brutalnie” zaatakować napotkanego goblina, o ile posiadaliśmy odpowiedni zasób słów.

thehobbit82
Grafika nie jest najważniejsza...

Zobacz kolejny zestaw najlepszych gier w świecie „Władcy Pierścieni” - przejdź na następną stronę.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami