Monster Hunter: World otrzyma pancerz Mega-Mana

Zdradza nowy zwiastun.

W trakcie transmisji otwierającej PlayStation Experience firma Capcom zaprezentowała nowy zwiastun Monster Hunter: World. Nagranie wprowadza do fabuły tytułu, ale zdradza też, że w grze pojawią się treści związane z serią Mega-Man.

Najważniejszym elementem jest pancerz pozwalający przebrać Palico - sympatycznego zwierzaka towarzyszącego nam podczas polowań - za ośmiobitową wersję słynnego robota. Poszczególne części stroju znajdziemy podczas rozgrywki.

01
Mega-Man rusza na polowanie

Ponadto do produkcji trafią klasyczne dźwięki z pierwszych pięciu odsłon platformówki. Twórcy powiążą odgłosy z konkretnymi typem broni - przykładowo używając wielkiego miecza (Great Sword) usłyszymy motyw znany z planszy Dr. Willy z Mega-Man 2.

Akcja jest zapewne związana z obchodzoną w tym roku 30. rocznicą debiutu cyklu. Nie jest obecnie jasne, czy wspomniane przedmioty będą dostępne za darmo, ale jest to prawdopodobne.

Zobacz: Monster Hunter: World - Poradnik, Solucja

Warto zaznaczyć, że nie jest to pierwsza tego typu inicjatywa. W październiku ogłoszono, że w Monster Hunter: World pojawi się - ale tylko na PS4 i PS4 Pro - ekwipunek inspirowany Horizon Zero Dawn, w tym kostium Aloy.

Natomiast dzisiaj o godzinie 18:00 na konsoli Sony rozpocznie się otwarta beta przeznaczona wyłącznie dla abonentów PlayStation Plus. Testy pozwolą między innymi rozegrać trzy misje - łatwą, średnią i trudną.

Pełna wersja Monster Hunter: World ukaże się 26 stycznia na PlayStation 4 i Xbox One. W późniejszym terminie gra trafi też na PC.

Jednym z głównych elementów tytułu będzie - zgodnie z nazwą - otwarty świat, który zwiedzimy z pewną dozą swobody.

Podstawowe założenia nie ulegną zmianie - ponownie staniemy przed zadaniem polowania na ogromne potwory. Tak jak poprzednie części, gra położy nacisk na zabawę sieciową - wspólnie tropieniem bestii zajmie się maksymalnie czwórka graczy.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami