Monster Hunter: World otrzyma pancerz Mega-Mana

Zdradza nowy zwiastun.

W trakcie transmisji otwierającej PlayStation Experience firma Capcom zaprezentowała nowy zwiastun Monster Hunter: World. Nagranie wprowadza do fabuły tytułu, ale zdradza też, że w grze pojawią się treści związane z serią Mega-Man.

Najważniejszym elementem jest pancerz pozwalający przebrać Palico - sympatycznego zwierzaka towarzyszącego nam podczas polowań - za ośmiobitową wersję słynnego robota. Poszczególne części stroju znajdziemy podczas rozgrywki.

01
Mega-Man rusza na polowanie

Ponadto do produkcji trafią klasyczne dźwięki z pierwszych pięciu odsłon platformówki. Twórcy powiążą odgłosy z konkretnymi typem broni - przykładowo używając wielkiego miecza (Great Sword) usłyszymy motyw znany z planszy Dr. Willy z Mega-Man 2.

Akcja jest zapewne związana z obchodzoną w tym roku 30. rocznicą debiutu cyklu. Nie jest obecnie jasne, czy wspomniane przedmioty będą dostępne za darmo, ale jest to prawdopodobne.

Zobacz: Monster Hunter: World - Poradnik, Solucja

Warto zaznaczyć, że nie jest to pierwsza tego typu inicjatywa. W październiku ogłoszono, że w Monster Hunter: World pojawi się - ale tylko na PS4 i PS4 Pro - ekwipunek inspirowany Horizon Zero Dawn, w tym kostium Aloy.

Natomiast dzisiaj o godzinie 18:00 na konsoli Sony rozpocznie się otwarta beta przeznaczona wyłącznie dla abonentów PlayStation Plus. Testy pozwolą między innymi rozegrać trzy misje - łatwą, średnią i trudną.

Pełna wersja Monster Hunter: World ukaże się 26 stycznia na PlayStation 4 i Xbox One. W późniejszym terminie gra trafi też na PC.

Jednym z głównych elementów tytułu będzie - zgodnie z nazwą - otwarty świat, który zwiedzimy z pewną dozą swobody.

Podstawowe założenia nie ulegną zmianie - ponownie staniemy przed zadaniem polowania na ogromne potwory. Tak jak poprzednie części, gra położy nacisk na zabawę sieciową - wspólnie tropieniem bestii zajmie się maksymalnie czwórka graczy.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami