HZD: The Frozen Wilds - Żyraf: Zmroziny

Odkrywamy mapę lokacji The Frozen Wilds.

Z żyrafami miałeś już do czynienia podczas przygody, która oferowała podstawowa wersja gry. Służą one do odkrywania poszczególnych części mapy świata (odsłaniają zamglony teren). Warto już na samym początku zwiedzania Kraju zająć się tą aktywnością, bowiem dzięki temu dostrzeżesz wszystkie ścieżki i pełne ukształtowanie terenu.

Więcej informacji na temat wchodzenia na żyrafa i odkrywania mapy znajdziesz tutaj - Horizon Zero Dawn - żyrafy: odkrywanie mapy.

Co ciekawe, jedyny żyraf, którego znajdziesz w krainie Banuków, jest zamarznięty. Należy go naprawić, aby możliwe było odkrycie mapy. Udaj się do miejsca, gdzie znajduje się wielka maszyna (na północ od osady Pieśni kres).

Gdy podejdziesz bliżej, zobaczysz wmarzniętego w urwisko żyrafa. Wokół zbocza będą kręcić się złomiarze, a obok jego głowy dostrzeżesz jastrząbłyski.

002
Aby zdominować żyrafa i odsłonić mapę, należy wcześniej go naprawić.

Najpierw pokonaj złomiarze, kryjąc się w zaroślach i wywabiając pojedynczo maszyny. Następnie zajmij się jastrząbłyskami. Gdy podejdziesz bliżej żyrafa okaże się, że wymaga on naprawy. W tym celu musisz odnaleźć trzy części, które leżą niedaleko.

  • Matryca - znajduje się na urwisku, po przeciwnej stronie Żyrafa; tego miejsca pilnuje kilka demonicznych złomiarzy;
  • Stabilizator - znajduje się przy zwłokach demonicznego złomiarza, które leżą przed wejściem do jaskini. Najpierw jednak będziesz musiał zająć się ogniarzem. W środku groty czai się złomiarz.
  • Siłownik - wespnij się na półkę skalną, gdzie mieści się część Żyrafa, ale której pilnują trzy jastrząbłyski. Przygotuj ogniste strzały i szybko zaatakuj pierwszego przeciwnika. Podbiegaj do ptasich maszyn, gdy upadną na ziemię, by zadać im śmiertelne ciosy włócznią. Siłownik znajdziesz przy zwłokach jednego z jastrząbłysków.
003
Wykorzystaj urwisko, aby wskoczyć na żyrafa.

Gdy zbierzesz wszystkie części, wróć do Żyrafa i zainstaluj je w trzech różnych miejscach maszyny. Następnie podejdź bliżej machiny i ją zdominuj. Żyraf zostanie naprawiony i ruszy przed siebie. Teraz twoim zadaniem jest wdrapać się na niego, by odkryć mapę.

Naprzeciwko miejsca, gdzie leżał do tej pory Żyraf, znajduje się urwisko. Poczekaj, aż maszyna podejdzie bliżej. Weź długi rozbieg i wskocz na Żyrafa. Teraz wystarczy tylko wdrapać się na szczyt machiny i odkryć mapę.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami