Cory Barlog - dyrektor kreatywny God of War - ujawnił dziś podczas transmisji otwierającej PlayStation Experience, że nowa odsłona serii zaoferuje nawet od 25 do 35 godzin rozgrywki.

Do tej pory twórcy mówili maksymalnie o 20 godzinach.

Deweloper zaznaczył także, że komentarze syna Kratosa nie będą w finalnej grze padać tak często, jak w ostatnim materiale wideo z rozgrywką - na ich częstotliwość narzekali niektórzy odbiorcy.

Wciąż nie podano dokładnej daty premiery. Wiadomo wyłącznie, że God of War trafi na PS4 w 2018 roku. Nie potwierdzono nieoficjalnych doniesień o 22 marca.

Nowy God of War zabiera graczy do krainy z nordyckiej mitologii, co oznacza zupełną zmianę otoczenia i klimatu w porównaniu do poprzednich odsłon serii. Gra nie resetuje historii serii i bohatera. Akcja rozgrywa się po wydarzeniach z God of War 3.

Pod względem rozgrywki nowa odsłona zrywa z tradycją. Kamera umiejscowiona jest tym razem za plecami bohatera, sprawiając wrażenie bliższego kontaktu z walką i otoczeniem.

Reklama

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz dołączył do nas w 2013 roku. Zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.