Far Cry 5 i The Crew 2 - premiery opóźnione

Ubisoft chce dopracować gry.

Ubisoft poinformował o opóźnieniu premiery dwóch swoich gier - strzelanki Far Cry 5 oraz wyścigowego The Crew 2.

Pierwsza z wymienionych produkcji ukaże się 27 marca przyszłego roku. Poślizg nie jest więc duży - według poprzednich założeń, tytuł miał zadebiutować na rynku 27 lutego.

01
Piesek nadbiegnie nieco później

Natomiast The Crew 2 ujrzy światło dzienne dopiero w pierwszej połowie następnego roku fiskalnego, czyli w okresie pomiędzy kwietniem a wrześniem 2018 roku. Dokładnego terminu jednak nie podano. Pierwotnie planowano wydać grę 16 marca.

We wpisie opublikowanym na oficjalnym blogu Ubisoftu przedstawiciele firmy wyjaśnili, że powodem przesunięcia premier obu pozycji jest chęć dopracowania projektów.

Twórcy Far Cry 5 potrzebują dodatkowego czasu na wprowadzenie ulepszeń, dzięki którym produkcja stanie się bliższa „oryginalnej wizji” autorów. Jednocześnie ogłoszono, że jutro o godzinie 19:00 czasu polskiego odbędzie się internetowa prezentacja strzelanki.

Z kolei w przypadku The Crew 2 odpowiedzialni za tytuł deweloperzy chcą poświecić kolejne miesiące na przeprowadzenie następnych testów i zebranie opinii graczy. Wszystko w celu „dostarczenia najambitniejszych wrażeń wyścigowych w otwartym świecie”.

To jednak nie wszystko, ponieważ Ubisoft postanowił przesunąć debiut jeszcze jednej z trzech nieogłoszonych na razie produkcji. Tajemniczy projekt ukaże się dopiero w 2019 lub 2020 roku fiskalnym.

- Podjęta decyzja jest zgodna z naszą strategiczną wizją polegającą na tworzeniu dla naszych graczy bardziej angażujących doświadczeń o wyższym poziomie jakości - tłumaczy w wystosowanym komunikacie Christine Burgess-Quémard, dyrektor wykonawcza należących do firmy studiów (dzięki, GameSpot).

- Poświęcenie większej ilości czasu na prace nad Assassin's Creed Origins pozwoliło naszym utalentowanym zespołom w pełni wyrazić ich kreatywną wizję. Tak jak oczekiwaliśmy, miało to bardzo pozytywny wpływ na jakość gry i w dużej mierze przyczyniło się do sukcesu komercyjnego - dodaje.

- Obierając podobne podejście, postanowiliśmy przeznaczyć więcej czasu na przygotowanie trzech nadchodzących gier - podsumowuje.

Far Cry 5 rozgrywa się w stanie Montana w USA. Bohaterem jest początkujący policjant, który trafia na miejsce i odkrywa, że niebezpieczny kult religijnych fanatyków chce przejąć kontrolę nad fikcyjnym regionem Hope County.

The Crew 2 osadzono w Stanach Zjednoczonych. Największą innowacją względem poprzedniej części jest możliwość rywalizacji nie tylko samochodami, ale i motocyklami, terenówkami, motorówkami i samolotami. Pojawi się przy tym opcja swobodnego przełączania między różnymi środkami transportu.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami