Destiny 2: Klątwa Ozyrysa - jak aktywować heroiczne wydarzenie, Skrzyżowanie Weksów

Public Event na Merkurym.

Heroiczne wydarzenie to jeden ze sposobów na zdobywanie Żetonów z Merkurego, choć mało efektywny. Jednak i tak warto w miarę regularnie brać w nim udział, ponieważ zawsze mamy szansę na legendarny lub egzotyczny engram w nagrodę za jego ukończenie.

Public event na Merkurym nazywa się Skrzyżowanie Weksów. To jedyne tego typu wydarzenie dostępne w nowej lokacji z dodatku Klątwa Ozyrysa. Aktywuje się co jakiś czas w centrum lokacji.

Przebieg normalnej wersji wydarzenia wygląda następująco:

  • Należy pokonywać Weksów i podnosić upuszczane przez strażników ładunki (białe kule energii), by przenosić je na podesty obok czterech bram.
  • Zgodnie z instrukcjami przeskoczyć (ze specjalnej wyskoczni) na oddaloną wyspę i zamknąć tam bramę po pokonaniu strażnika.
  • Przeskoczyć na drugą wyspę (podążając za ikoną celu) i zamknąć tam bramę w identyczny sposób.
  • Wrócić do centrum lokacji i pokonać Pana Bramy Weksów.

Zadanie jest więc dosyć proste, choć trzeba przyznać, że wymaga nieco więcej biegania niż większość publicznych wydarzeń z Destiny 2. Kiedy pokonamy Pana Bramy, pojawia się skrzynia z nagrodami.

Heroiczna wersja

Jak wszystkie wydarzenia publiczne, także Skrzyżowanie Weksów ma wersję heroiczną, którą można aktywować. W tym przypadku, musimy to zrobić po zamknięciu bramy na drugiej wyspie.

Zanim wrócicie co centrum lokacji, by zlikwidować Pana Bramy, zwróćcie uwagę na przestrzeń za wyspą - w powietrzu pojawi się konstrukt (wyglądający jak Pylon ze StarCrafta). Musicie go zniszczyć.

wydpub
Konstrukty trzeba niszczyć bardzo szybko

Zniszczenie konstruktu sprawi, że w powietrzu zaczną pojawiać się platformy, a także kolejne konstrukty. Celem jest teraz jak najszybsze niszczenie tych nowych konstruktów - musimy to zrobić, by pojawiające się platformy nie znikały.

Należy wskakiwać na platformy i w ten sposób przemieszczać się wyżej, cały czas likwidując konstrukty. Kiedy dotrzemy tak na sam szczyt wyspy, zobaczymy platformę otoczoną czerwonym okręgiem.

Trzeba teraz stanąć na platformie i poczekać chwilę, a rozpocznie się wydarzenie heroiczne.

Teraz pozostaje tylko zeskoczyć na dół - uwaga, trzeba użyć podwójnego skoku, by nie otrzymać dużych obrażeń od upadku. Potem wracamy na środek lokacji i kończymy wydarzenie, jak zwykle, czyli pokonując bossa - Pana Bramy.

Aktywacja heroicznej wersji wydarzenia nie dodaje ostatniemu przeciwnikowi żadnych nowych ataków, zadaje on tylko odrobinę większe obrażenia, choć nie jest to zbyt odczuwalne. Po pokonaniu bossa otrzymujemy więcej doświadczenia niż w normalnej wersji eventu.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami