Niedługo na ekrany kin trafi film „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi” - choć to dopiero druga część nowej trylogii, to Disney zdradził już, że są plany na kolejny zestaw trzech odsłon cyklu.

Takie informacje rozbudziły nadzieje niektórych fanów, a w szczególności graczy, którzy miło wspominają przygody z czasów Starej Republiki - w Knights of the Old Republic. Wielu uważa, że ten okres historyczny uniwersum ma duży potencjał na ciekawe historie, wokół których można zbudować film.

Spekulacje na ten temat dotarły do reżysera i scenarzysty dziesiątego epizodu, który od razu postanowił zaprzeczyć domysłom.

- Najwięcej frajdy sprawia zastanawianie się nad różnymi nowościami, które zobaczymy, nad tym, jakie historie możemy opowiedzieć - powiedział Rian Johnson w rozmowie z Mashable.com.

Twórca postawi więc na zupełnie nowych bohaterów, a także na regiony galaktyki, które nigdy wcześniej nie były przedstawiane w filmach czy grach.

Co ciekawe, Johnson zgadza się jednak, że KOTOR był świetną przygodą.

- Uwielbiam Knights of the Old Republic. Grałem w ten tytuł, gdy się ukazał i po prostu się w tym zakochałem. Fantastyczna gra.

Reżyser rozumie, że dla części odbiorców naturalnym jest kierowanie się ku temu, co znajome i lubiane, ale sam postanowił obrać inną ścieżkę.

Reklama

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Mateusz dołączył do zespołu w 2013 roku. Jest z-cą redaktora naczelnego, opiekuje się naszym kanałem YouTube, przygotowuje artykuły i recenzje, a czasami także poradniki. Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych.

Więcej artykułów od Mateusz Zdanowicz

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały