Ostatnia misja w Star Wars Battlefront 2 pełni rolę epilogu. Rozgrywa się kilkadziesiąt lat po wydarzeniach z poprzedniego zadania. Zmieniamy też perspektywę, bo kierujemy Kylo Renem.

Mroczny rycerz przesłuchuje Dela - naszego starego znajomego z kampanii. Kylo chce zdobyć informacje na temat mapy, która mogłaby zdradzić miejsce, w którym ukrywa się Luke Skywalker.

Wspomnienia Dela

Kiedy w końcu przejmiesz kontrolę nad postacią, odwróć się w stronę wyjścia i idź przed siebie. Cały czas będziesz podążał za Delem przez jego wspomnienia, po drodze eliminując pojawiających się przeciwników. Z jakiegoś powodu.

Przypomnijmy więc podstawy:

  • strzały możesz blokować i odbijać we wrogów
  • pierwsza moc to odepchnięcie
  • dzięki drugiej mocy szybko doskoczysz do wroga
  • trzecia moc zatrzymuje przeciwników przed tobą w miejscu
renmoc
Zatrzymanych w czasie wrogów można bez problemu pokonać

Pierwszą grupę wrogów spotkasz za pierwszym wrakiem TIE Fightera, idąc razem z biegiem małej rzeczki. Kolejni czekają przy bunkrze niedaleko. Nie szarżuj, blokuj strzały, a nic ci się nie stanie.

Po pokonaniu drugiej grupy musisz zmierzać w prawo, do kolejnego bunkra. Tutaj będą też wrogowie z plecakami odrzutowymi - pokonaj ich podskakując i atakując mieczem w locie.

Po walce wejdź do bunkra. Po drugiej stronie trafisz do lasu, gdzie czeka cię kolejna seria potyczek. Tutaj będzie trochę więcej przeciwników. Możesz używać skoku, by szybko pokonywać duże odległości - i w razie potrzeby wycofywać się w ten sposób.

Rozbij mieczem blokadę z dziwnego bursztynu w wieży, by przejść dalej. Następnie musisz skakać po skałach - uważaj na robaki. Czasem pojawią się także szturmowcy. Wreszcie odnajdziesz się na planecie, na której Del i Iden zerwali z Imperium.

Tutaj czeka najwięcej przeciwników, ale z odpowiednim używaniem mocy poradzisz sobie bez problemu. Główne drzwi do budynku otworzą się, gdy pokonasz wszystkich. Wejdź do środka, a zacznie się scenka, w której spotkasz starego znajomego.

Reklama

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Mateusz dołączył do zespołu w 2013 roku. Jest z-cą redaktora naczelnego, opiekuje się naszym kanałem YouTube, przygotowuje artykuły i recenzje, a czasami także poradniki. Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych.

Więcej artykułów od Mateusz Zdanowicz

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Star Wars Battlefront 2 - Recenzja

Świetny multiplayer i problemy.

Star Wars Battlefront 2 - znajdźki i sekrety: Aż po zgliszcza

Wszystkie przedmioty kolekcjonerskie w przedostatniej misji.

Star Wars Battlefront 2 - znajdźki i sekrety: Bitwa o Jakku

Wszystkie przedmioty kolekcjonerskie w 11 misji.

H1Z1 w maju trafi na PS4

W zmodyfikowanej wersji.