Misja ta rozgrywa się na pokładzie imperialnego Niszczyciela - a początek właściwie na Niszczycielu. Etap jest dosyć krótki, ale przeciwnicy potrafią narobić nieco problemów.

Bardzo ważne jest, by przesadnie nie szarżować. Na początku, po scence, w której rozbijasz się na statku, musisz po prostu zmierzać cały czas do przodu, by dotrzeć do wejścia prowadzącego do wnętrza pojazdu. Co jakiś czas będą atakować cię grupy wrogów.

Najlepiej jednak nie śpieszyć się zbytnio. Dzięki temu nie ryzykujemy, że będzie trzeba walczyć jednocześnie ze zbyt dużą liczbą szturmowców. Jeżeli jednak tak się stanie, wycofuj się i szukaj wysuniętych elementów, by się za nimi chować.

Tutaj też po raz pierwszy będą atakować się żołnierze z plecakami odrzutowymi. Trochę trudniej ich trafić, a za to oni sami mogą strzelać do ciebie nawet, gdy jesteś za przeszkodą. Niech własnie oni będą priorytetem.

Twoje podstawowe zdolności to granat uderzeniowy, leczenie oraz strzelba. Z każdej korzystaj, gdy tylko się załaduje. Szczególnie leczenie okaże się zbawienne, a dzięki strzelbie możesz pozwolić sobie na nieco bardziej agresywną rozgrywkę.

Podsumowując:

  • nie przebijaj się do celu zbyt szybko
  • uważaj na żołnierzy z jet-packami
  • nie bój się wycofywać
  • regularnie używaj zdolności
zgliszcz1
Snajperka jest bardzo efektywna

Stopniowo zbliżaj się do ikony celu, a będzie się ona przesuwać dalej, wyznaczając trasę do wnętrza Niszczyciela. Kiedy pokonasz ostatnią grupę przeciwników na zewnątrz statku, udaj się za ikoną do środka.

Wewnątrz musisz po prostu iść do drzwi, a następnie do windy. Nie zwracaj uwagi na wrogów, bo już cię nie atakują - wszyscy starają się ewakuować. Użyj windy, by rozpocząć scenkę.

Po przerywniku filmowym musisz tylko biec korytarzem, aż dotrzesz do sali z kapsułami ratunkowymi. Zbliż się do tej, którą oznaczono, a misja się zakończy. Pora na ostatnie zadanie - choć Aż po zgliszcza to ostatni etap z Iden w podstawowej wersji gry.

Reklama

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Mateusz dołączył do zespołu w 2013 roku. Jest z-cą redaktora naczelnego, opiekuje się naszym kanałem YouTube, przygotowuje artykuły i recenzje, a czasami także poradniki. Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych.

Więcej artykułów od Mateusz Zdanowicz

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Star Wars Battlefront 2 - Recenzja

Świetny multiplayer i problemy.

Star Wars Battlefront 2 - znajdźki i sekrety: Aż po zgliszcza

Wszystkie przedmioty kolekcjonerskie w przedostatniej misji.

Star Wars Battlefront 2 - znajdźki i sekrety: Bitwa o Jakku

Wszystkie przedmioty kolekcjonerskie w 11 misji.