Ubisoft pochwalił się, że liczba graczy zarejestrowanych w strzelance Rainbow Six Siege przekroczyła 25 milionów. Od sierpnia społeczność zgromadzona wokół gry zwiększyła się o 5 milionów osób.

Ponadto dzisiaj wystartowała tak zwana Operacja White Noise, a więc następny sezon zmagań w produkcji. W ramach wydarzenia twórcy wprowadzili do tytułu szereg nowości.

01
Zofia Bosak

Jednym z najważniejszych elementów jest druga polska postać - Zofia Bosak, członkini jednostki GROM. Bohaterka jest starszą siostrą poprzedniej operatorki znad Wisły - Eli.

Podopieczna specjalizuje się w działaniach ofensywnych. Na swoim wyposażeniu posiada dwulufowy granatnik KS79 Lifeline, który korzysta z dwóch rodzajów pocisków - ogłuszających i uderzeniowych. W swoim ekwipunku ma też karabinek szturmowy M762.

Do tego pełniący funkcję broni dodatkowej pistolet RG15 oraz dwa gadżety - ładunek wyważający i mina kierunkowa. Zofia wyróżnia się średnią szybkością i opancerzeniem.

Zadebiutowała również para operatorów z 707. Batalionu do Zadań Specjalnych (707th SMB) z Korei Południowej - kobieta Dokkaebi i mężczyzna Vigil. Pierwsza jest postacią atakującą, w walce korzystającą z tabletu.

Z pomocą urządzenia dwukrotnie w trakcie rundy bohaterka potrafi włamać się do telefonów obrońców, by zakłócić działanie kamer bezpieczeństwa oraz wygenerować irytujący szum.

Natomiast Vigil jest jegomościem defensywnym. Na swoim wyposażeniu posiada gadżet, dzięki któremu staje się niewidoczny dla dronów i kamer, choć zostawia po sobie ślady. Kamuflaż znika podczas strzelania. Dysponuje też sporą szybkością.

Dostęp do nowych podopiecznych na razie uzyskali wyłącznie posiadacze przepustki sezonowej. Reszta możliwość odblokowania postaci za wirtualną walutę otrzyma tydzień później - 12 grudnia.

Twórcy przygotowali także koreańską lokację - Wieżę Mok Myeok. Mapa znajduje się na terenie sporych rozmiarów budynku - plansza nie oferuje oczywiście wszystkich pięter do dyspozycji graczy, ale zawodnicy i tak mogą liczyć na wielopoziomowy obszar.

Warto zaznaczyć, że Ubisoft ma już plany dotyczące dalszego rozwoju gry. Niedawno ujawniono, że w ramach trzeciego funkcjonowania Rainbow Six Siege strzelanka wzbogaci się o osiem kolejnych postaci i wydarzenie specjalne do kooperacji.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Rainbow Six Siege - poradnik na start

Skuteczne porady dla rozpoczynających grę.