Przed wami poradnik do The Sims 4: Psy i Koty. Jest to kolejny dodatek do popularnego symulatora życia rodzinnego. Jak sama nazwa wskazuje, tym razem został poświęcony zwierzakom domowym, dzięki którym możemy znacznie urozmaicić wirtualne życie naszych simów.

Dodatek The Sims 4: Psy i Koty wprowadza sporo nowej zawartości. Oprócz tytułowych zwierzaków, które możemy niemal dowolnie kreować w przygotowanym edytorze, autorzy wprowadzili również cały zestaw nowych przedmiotów związanych z pupilami, kolejną lokację, gdzie możemy się osiedlić, a także zupełnie nową ścieżkę kariery, dzięki której możemy otworzyć i poprowadzić klinikę weterynaryjną.

W niniejszym poradniku do The Sims 4: Psy i Koty skupiamy się głównie na wymienionych powyżej nowościach. Dzięki niemu dowiecie się, w jaki sposób kreować nowe zwierzaki, poznacie ich cechy charakterów, a także poznacie nową miejscówkę i sposób na zostanie weterynarzem.

Życzymy przyjemnej zabawy.

Zwierzęta, weterynarz, klinika

Poniżej znajdują się odnośniki do wszystkich nowych elementów, które oferuje dodatek do Sims 4 o nazwie Psy i Koty.

Sprawdź także nasz kompletny poradnik do podstawowej wersji gry i pozostałych dodatków, klikając poniższy link.

Porady na start

- Dodatek oferuje sporo nowych możliwości, z którymi warto dokładanie się zapoznać. Kreator zwierząt umożliwia określanie nie tylko wyglądu psów i kotów, ale także ich zachowań. Dobrze jest zatem poświęcić nieco czasu na stworzenie odpowiadającego nam czworonoga, który będzie towarzyszył simom w trakcie wirtualnego życia.

- Rozszerzenie oferuje sporo elementów wyposażenia związanych bezpośrednio ze zwierzętami. W trybie budowy możesz włączyć odpowiedni filtr, dzięki czemu wyświetlone zostaną jedynie rzeczy z opisywanego dodatku. Warto skorzystać z tej funkcji, żeby szybko dotrzeć do najbardziej interesujących przedmiotów.

- Pamiętaj, że zwierzęta, podobnie, jak simy, wymagają poświęcenia uwagi i okazywania uczuć. Jeśli chcesz, aby zwierzę było szczęśliwe i lubiło właścicieli, to zachowuj się w stosunku do niego tak, żeby pokochało swojego właściciela.

- Autorzy dość dobrze oddali zupełnie różne natury psów i kotów. Pierwsze lubią zatem przebywać z właścicielami (chyba, że mają inne cechy charakteru), natomiast koty wolą chadzać własnymi ścieżkami. Nie oznacza to jednak, że o zwierzętach należy zapomnieć. Wręcz przeciwnie, nawet o największych indywidualistów należy odpowiednio zadbać.

- Dodatek wprowadza też nowy zawód weterynarza i możliwość założenia własnej kliniki. Zanim przystąpisz do tego kroku, warto zebrać nieco funduszy i odwiedzić weterynarza chociażby w trakcie rutynowej kontroli. W ten sposób będziesz mógł na własne oczy zobaczyć, jak powinna funkcjonować klinika. O wszystkich tych elementach dowiesz się z naszego poradnika.

- W grze pojawia się nowa lokacja o nazwie Brindleton Bay. Znajdziesz w niej miejsca, w których możesz zamieszkać lub postawić nowy dom albo klinikę. Ponadto jest tu kilka klubów i miejsc związanych ze zwierzętami.

Reklama

O autorze

Michał Basta

Michał Basta

Redakcja Eurogamer.pl

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.