Fireblade Software poinformowało o opóźnieniu wczesnej wersji Abandon Ship - produkcji łączącej założenia klasycznego Sid Meier's Pirates! i FTL. W programie Early Access na Steamie gra ukaże się nie w tym, a na początku przyszłego roku.

Dokładnego terminu debiutu na razie jednak nie podano.

01
Podczas rozgrywki gracze zmierzą się z efektami pogodowymi

Powodem przesunięcia premiery jest chęć dopracowania tytułu. Twórcy tłumaczą, że chcą, aby wczesna wersja oferowała wszystkie podstawowe elementy i była możliwie jak najbardziej doszlifowana.

„Dotychczasowe oceny naszych testerów były nadzwyczaj pozytywne, ale dlaczego na tym poprzestać? Poświęcając nieco więcej czasu, możemy sprawić, by gra była jeszcze lepsza” - tłumaczy projektant Gary Burchell we wpisie opublikowanym na Steamie.

Twórcy udostępnili również - zapewne w ramach pocieszenia - nowy materiał. Trwający pół godziny film prezentuje fragmenty rozgrywki z powstającej produkcji.

W grze wcielimy się w kapitana okrętu, przemierzającego proceduralnie generowane akweny wodne wraz z dzielną załogą. Nagranie przedstawia między innymi eksplorację morskich obszarów oraz starcia z innymi jednostkami.

System walki jest całkiem zaawansowany, z klasami żeglarzy, akcją w czasie rzeczywistym, różnymi typami uzbrojenia czy efektami pogodowymi. Trzeba radzić sobie nie tylko z przeciwnikami, ale i pożarami na pokładzie i zalewaniem statku. Są też potwory rodem z horrorów H.P. Lovercrafta.

Ewentualne zatopienie maszyny nie jest końcem przygody. Załoga umiera „na zawsze”, ale jeśli nasz kapitan uratuje się na szalupie, może uciec i wrócić na morze.

Do tego liczne zadania i wydarzenia, na które natkniemy się podczas zabawy. Twórcy obiecują, że nie zabraknie możliwości podejmowania wyborów, które w znacznym stopniu wpłyną na przebieg trwającej kampanii.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały