Jak and Daxter - trzy kolejne części trafią na PS4 w przyszłym tygodniu

Klasyczna seria platformówek.

Sony ujawniło datę premiery trzech kolejnych odsłon platformowej serii Jak and Daxter w wersji PlayStation 4. Gry pojawią się na konsoli 6 grudnia, w ramach programu PS2 Classics.

Mowa o produkcjach Jak 2 (2003), Jak 3 (2004) oraz wyścigowym Jak X: Combat Racing (2005). Pierwsza część - Jak and Daxter: The Precursor Legacy - ukazała się na PS4 w sierpniu.

01
Jak i Daxter we własnych osobach

Zainteresowani otrzymają możliwość nabycia wszystkich produkcji osobno lub w zbiorczym pakiecie. Cen na razie nie podano.

Warto zaznaczyć, że nie mamy do czynienia z remasterami, a jedynie z emulacją starszej konsoli. Tytuły otrzymają jednak obraz skalowany do wyższych rozdzielczości (1080p na zwykłym PlayStation 4 i 4K na modelu Pro) oraz pełne wsparcie dla Trofeów.

Co ciekawe, w 2012 roku na PS3 wydano podobną w założeniach kolekcję Jak and Daxter Trilogy, lecz produkcje z poprzedniego urządzenia Sony nie są kompatybilne z PS4, więc teraz mamy do czynienia z całkiem nowym projektem.

Pewną ciekawostką może być Jak X: Combat Racing. Zręcznościowe wyścigi stawiające na destrukcję innych pojazdów nie były dotychczas dostępne w wersji cyfrowej, więc jedynym wyjściem było zdobycie pudełka z grą.

Za powstanie serii odpowiadają deweloperzy z Naughty Dog. Studio później przygotowało między innymi cykle Uncharted oraz The Last of Us.

W platformówkach gracze wcielają się w chłopca o imieniu Jak. Bohaterowi towarzyszy Daxter, który niegdyś był człowiekiem, ale został zamieniony w ottsela - połączenie wydry i łasicy.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami