Assassin's Creed Origins - Góry Zielone (Green Mountains): mapa

Papirusy, obozy wojskowe i skarby w lokacji Góry Zielone.

Góry Zielone (na mapie ogólnej widoczny jako Green Mountains) to dość duży i rozległy region w północno-zachodniej części Egiptu. Na północy graniczy z Cyrenajką. To region o czterech punktach szybkiej podróży, które odblokujesz po uprzednim wykonaniu synchronizacji na punktach widokowych.

Góry Zielone - papirusy, obozy wojskowe, skarby, szybka podróż

Poniżej znajduje się mapa Gór Zielonych. Kliknij ją, aby powiększyć do optymalnych rozmiarów lub skorzystaj z linka pod ilustracją.

205
Mapa Gór Zielonych (Green Mountains) w Assassin's Creed Origins

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

W tym regionie nie znajduje się żadne miejsce związane z zadaniem ustawiania gwiazd, czyli kamiennych kręgów. Jeśli jesteś jednak ciekawy ich rozwiązań, możesz od razu przejść na tę stronę - Assassin's Creed Origins - gwiazdy: kamienne kręgi (cz. 1).

Znajdziesz tu za to dwa papirusy. Zachęcamy do zapoznania się z tą stroną, gdyż rozwiązywanie zagadek typu to przyjemna odskocznia od pozostałej zawartości gry, a także gwarancja zdobycia unikatowych i legendarnych broni. W tej lokacji znajdziesz dwa papirusy: Mokra robota oraz Zapomniane miasto.

Polecamy także zbieranie skarbów. W tym przypadku potrafią być bronione przez strażników, zwłaszcza w forcie, czyli ogromnym obozie wojskowym. Spróbuj zdobyć wszystkie osiem skarbów już na samym początku odwiedzenia danej lokacji, dzięki czemu zdobędziesz bardzo dobre bronie lub inne przydatne przedmioty oraz złoto/pieniądze, czyli drachmy.

W Górach Zielonych, co możesz zauważyć na powyższej mapie, znajduje się prawdziwe zatrzęsienie obozów wojskowych. To miejsca, w których urzędują strażnicy pod wodzą groźnych kapitanów i dowódców. W takich miejscach znajdziesz także zawsze dodatkowe skarby.

Oprócz skarbów warto także eksplorować grobowce. W przypadku Gór Zielonych nie uświadczysz niestety żadnego z nich. Warto jednak podróżować po wirtualnym Egipcie w ich poszukiwaniu.

Odwiedzaj także sklepy różnego typu:

  • kuźnia - sprzedasz tu niepotrzebne bronie i ulepszysz swoje ulubione
  • stajnia - możesz tu sprzedać swojego obecnego wierzchowca i zakupić wielbłąda lub konia
  • tkacz - w tym miejscu możesz zaopatrzyć się w nowe szaty, dzięki którym zmienisz ubranie, a także sprzedasz materiały rzemieślnicze

Tym razem jednak nie zaznaczyliśmy ich na mapie, gdyż można na nie trafić niemal na każdym kroku w miejscach, gdzie znajdują się skupiska ludzi. Wystarczy rozejrzeć się po okolicy lub mocniej powiększyć mapę lokacji w grze.

Góry Zielone to lokacja sporych rozmiarów, a tym bardziej ze względów na ukształtowanie terenu, proponujemy przemieszczanie się tu głównie przy użyciu wierzchowca. Wykorzystuj także punkty szybkiej podróży, po wcześniejszym wykonaniu synchronizacji w punktach widokowych.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

PS Plus: lipiec 2020 - pełna oferta

Aż trzy gry na 10-lecie usługi.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami