Od wczoraj dużą popularnością cieszy się pewien temat na forum ResetEra, w którym społeczność fanów serii Devil May Cry ujawnia mnóstwo informacji na temat rzekomego sequela, Devil May Cry 5.

Informacje nie są w żaden sposób potwierdzone przez Capcom. Niejaki „Son of Sparda” zapewnia, że on - i inni miłośnicy cyklu - są w posiadaniu odpowiednich dokumentów już od dawna, lecz dotychczas wstrzymywali się z publikacją. Do teraz, ponieważ niektóre szczegóły zaczęły pojawiać się w sieci.

Wszystkie poniższe informacje należy jednak traktować z przymrużeniem oka:

  • Premiera Devil May Cry 5 to rok fiskalny 2019, a więc okres pomiędzy kwietniem przyszłego roku i marcem 2019 r. Wcześniej otrzymamy demo. Rzekomo doszło już do opóźnienia, lecz w dniu debiutu gra będzie w produkcji przez około trzy lata, co ma być najdłuższym okresem w serii.
  • Nie znamy platform docelowych, lecz prace w jakimś stopniu finansuje podobno Sony, co może przełożyć się na umowę na wyłączność - dla całej gry lub niektórych elementów.
  • Trailer jest już gotowy, a fani ujawniający informację dodają nawet, że trwa minutę i 50 sekund, co wydaje się być dziwnym szczegółem, jeśli doniesienia miałyby być nieprawdziwe.
  • Według „przecieku”, Devil May Cry 5 stanowi bezpośredni sequel i ma być najbardziej ambitną odsłoną serii, także jeśli chodzi o próby trafienia w szerszą grupę odbiorców. Wcielimy się podobno w więcej niż jedną postać - pojawią się być można nawet trzy, w tym Dane i Nero.
1
Dante wróci raz jeszcze?

Inne ujawnione szczegóły to między innymi zabawa w 60 klatkach na sekundę, większe poziomy (lecz nie otwarty świat), brak paska wytrzymałości, ogromne sceny akcji w stylu Bayonetty, opcje sieciowe (lecz bez rywalizacji czy kooperacji), rozbudowane starcia z bossami, system „stylów” dla Dantego czy środowisko w większym stopniu podatne na zniszczenia.

Za prace odpowiada podobno zespół, który ostatnio zajmował się Dragon's Dogma. Wracają oryginalni aktorzy głosowi dla Dantego, Nero i Vergila, a także Yuji Shimomura jako reżyser przerywników (DMC3, DMC4, Bayonetta) oraz - oczywiście - producent Hideaki Itsuno.

Biorąc pod uwagę współpracę z Sony, fani spodziewali się oficjalnej zapowiedzi na imprezie Paris Games Week w październiku. Do tego jednak nie doszło, więc teraz na celowniku jest PlayStation Experience (9 - 11 grudnia) lub - wcześniej - gala The Game Awards (7 grudnia).

Reklama

Komentarze (8)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały