Twórcy „Pół Wieku Poezji Później” - niezależnego filmu w uniwersum wiedźmina - ujawnili, że obraz stał się produkcją średniometrażową. To oznacza, że potrwa od 55 minut do godziny.

Jednocześnie poinformowano, że projekt zadebiutuje w serwisie YouTube później niż planowano - 21 czerwca 2018 roku. Według pierwotnych założeń, miał ujrzeć światło dzienne w przyszłym miesiącu.

01
Mariusz Drężek jako Lambert

Przesunięcie premiery wynika zapewne z wydłużenia długości filmu. Autorzy najprawdopodobniej potrzebują więcej czasu na dokończenie obrazu.

„Pół Wieku Poezji Później” może pochwalić się całkiem imponującą obsadą: Zbigniew Zamachowski powraca jako Jaskier, jest też Magdalena Różańska jako Triss czy Mariusz Drężek jako Lambert, w roli głównej.

Za prace odpowiada Bez Klapsa Productions - formacja założona przez kilku zaangażowanych w produkcji filmowców oraz firma produkcyjna SC Projects. Zespołem kieruje Jakub Nurzyński.

Twórcy opublikowali również nowy zwiastun filmu. Materiał składa się ze scen przedstawiających między innymi przygotowania do polowania na głównego bohatera.

„W niespełna pół wieku po pogromie rivijskim zaatakowane zostaje Kaer Morhen, pradawne siedliszcze wiedźminów. Wkrótce potem z Aretuzy, świeżo odbudowanej szkoły czarodziejek, ucieka młoda renegatka podejrzewana o odnalezienie legendarnej Księgi Alzura” - czytamy w streszczeniu fabuły.

„W pościg za nią rusza Triss Merigold, która w temerskiej karczmie spotyka Jaskra, sławnego barda oraz Lamberta, ostatniego zabójcę potworów” - napisano dalej.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki

Komentarze (3)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały