Interesujące doznania, które z pewnością znajdą swoją niszową grupę odbiorców. Dla większości graczy to jednak raczej tylko ciekawostka.

Zmagania z błotem i upartymi ciężarówkami - tak w skrócie można opisać Spintires: Mudrunner. Gratka dla wielbicieli niszowych symulatorów, a zarazem ciekawostka i zapewniająca nietypowe rodzaje wyzwań pozycja dla pozostałych graczy.

Warto zaznaczyć, że o ile otrzymujemy nowy produkt, to wersja PC nie oferuje wcale zbyt wielu dodatkowych elementów w porównaniu z podstawowym Spintires. Godny uwagi jest w miarę udany samouczek i zestaw zadań, ale mapy i wozy do oryginału zapewniają użytkownikom od dawna twórcy darmowych modów.

Po zapoznaniu się z tutorialem możemy od razu przejść do konkretnych wyzwań, czyli - powiedzmy - misji z konkretnymi warunkami i obostrzeniami, a nie tylko głównym celem. Przykładowo, musimy na przykład uniknąć obijania się o cokolwiek czy nie włączać kamery zza wozu.

Takie wyzwania to chyba najciekawszy element gry, ponieważ zmuszają do czegoś więcej niż tylko jazdy do celu. Niestety jest ich tylko dziewięć. Gdy sobie z nimi poradzimy, pozostaje główny tryb gry, w którym trafiamy na sporą mapę i po prostu przewozimy towary - już z większą swobodą działania.

spin2
Recenzja Spintires: Mudrunner powstała w oparciu o wersję PC

Jazda jest oczywiście najważniejszym aspektem Spintires. Konkretnie, chodzi o jazdę w trudnym terenie - głównie w błocie oraz innych rodzajach nawierzchni, na których każdy kierowca zatęskni za nawet najgorszej jakości asfaltem.

W związku z mocnym zacięciem symulacyjnym, twórcy kładą mocny nacisk na fizykę i realistyczne zachowanie ciężarówek w nieprzyjaznych warunkach. Przejechanie więc po leśnej drodze - potraktowanej deszczem - jest więc często ciężkim zadaniem, a nie prostą czynnością, jak w zręcznościowych, terenowych „samochodówkach”.

Kontynuacja recenzji na następnej stronie

Reklama

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Mateusz dołączył do zespołu w 2013 roku. Jest z-cą redaktora naczelnego, opiekuje się naszym kanałem YouTube, przygotowuje artykuły i recenzje, a czasami także poradniki. Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych.

Więcej artykułów od Mateusz Zdanowicz

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Najnowsze

Powstanie kolejna powieść o wiedźminie

Andrzej Sapkowski pracuje nad nową książką.

Valve przejęło twórców Firewatch

Nowa gra studia Campo Santo wciąż powstaje.

Games with Gold maj 2018 - pełna oferta

Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain, Vanquish i inne.

God of War - Znaczniki informacji: Alfheim

Poznaj lokalizacje miejsc, gdzie możesz zdobyć wiadomości o świecie elfów.

Reklama