Elex - bronie: najlepsze przedmioty

Kategorie, porównywanie statystyki broni. Gdzie szukać broni.

W grze takiej jak Elex, nastawionej na częste zmagania z przeciwnikami, dobór odpowiedniej broni jest kluczowym czynnikiem sukcesu. Bez dobrego oręża i umiejętności związanych z walką, niezwykle trudno będzie przetrwać kolejne etapy gry. Dlatego należy mieć na uwadze, że broń znalezioną na początku gry, nie posłuży na za długo. Wraz z rozwojem bohatera, równocześnie należy zadbać o odpowiedni oręż.

Twórcy gry dali graczowi dużą swobodę w wyborze narzędzi do pokonywania wrogów. Oprócz broni do walki wręcz i na dystans, Jax może używać magii, wspomagać się dopalaczami i zdolnościami PSI.

Menu broni

Menu broni znajduje się w adjutorze (trzecia zakładka od lewej) i umożliwia przeglądanie oraz porównywanie wszystkich typów oręża, które aktualnie nosimy przy sobie.

  • Kategorie broni (1),
  • Aktualnie posiadane bronie w danej kategorii (2),
  • Obrażenia jakie zadaje podświetlona broń (3) - wartość w nawiasie informuje, o ile podświetlona broń zada więcej (zielony kolor) lub mniej (czerwony kolor) obrażeń od aktualnie stosowanego oręża.
  • Wymagania (4) - ilość atrybutów, jakie należy posiadać, aby móc korzystać z podświetlonej broni.
175
Ekran ekwipunku związanego z bronią.

Kategorie broni

W Elex do dyspozycji mamy wiele typów oręża. Bronie uszeregowane są w sześciu kategoriach:

  • broń jednoręczna,
  • broń dwuręczna,
  • broń dystansowa (palna),
  • broń ciężka,
  • magia,
  • amunicja.

Broń jednoręczna i tarcza

W tej kategorii znaleźć można bronie do walki wręcz, których używa się jedną ręką (np. miecze, topory). Dzięki temu w drugiej ręce można dzierżyć tarczę. Walka przy pomocy broni jednoręcznej i tarczy ma swoje zalety. Po pierwsze, oręż trzymany w jednej ręce pozwala wyprowadzać szybsze ataki niż, gdy korzystamy z broni dwuręcznych. Po drugie, tarcza pozwala lepiej odbijać ciosy przeciwników (jest bardziej skuteczna) aniżeli sama broń podczas parowania.

176
Stylem walki bronią i tarczą powinny zainteresować się osoby, które preferują starcia oparte na defensywie.

Broń dwuręczna

Trzymana w dwóch rękach broń zadaje większe obrażenia niż jednoręczna, choć jest wolniejsza. Wybór pomiędzy orężem jedno a dwuręcznym determinuje styl walki gracza. Warto się zastanowić, czy preferujemy bardziej defensywną opcję opartą na broni trzymanej w jednej dłoni i tarczy, dzięki której łatwiej parować ciosy i wyprowadzać szybkie ataki, czy wolimy ofensywny styl, wymuszający na nas zasypywanie przeciwników potężnymi uderzeniami.

Więcej informacji na temat walki wręcz znajdziesz tutaj: Elex - walka wręcz: najlepsze porady.

Broń dystansowa (palna)

W tej kategorii znajdziemy bronie do walki na dystans, czyli łuki, kusze i harpuny, a także broń palną w postaci karabinów i strzelb. Mimo że przeciwnicy będą starali się szybko skrócić odległość pomiędzy Jaxem, to kilka celnych strzałów, powinno znacznie uszczuplić pasek zdrowia oponenta. Wybór w broniach dystansowych jest imponujący, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Więcej informacji na temat walki bronią dystansową znajdziesz tutaj: Elex - walka bronią dystansową i ciężką: najlepsze porady.

Broń ciężka

Charakteryzuje ją bardzo duża siła rażenia, którą okupiona jest zmniejszoną mobilnością. Podczas jej używania Jax nie może biec i używać plecaka odrzutowego. W tej grupie przedmiotów występują między innymi: miotacze ognia, wyrzutnie rakiet i granatów, kaboom.

Więcej informacji na temat walki bronią ciężką znajdziesz tutaj: Elex - walka bronią dystansową i ciężką: najlepsze porady.

Magia

Tutaj znajdziemy przedmioty jednorazowego użytku o działaniu magicznym, jak na przykład: Fala mocy, Skaner przedmiotów czy Pchnięcie mocą. Co więcej, z tego poziomu wybrać można wykupione zaklęcia Berserków zużywające manę oraz zdolności Kleryków, które wyczerpują energię umysłu.

Amunicja

W tej grupie znajdują się: naboje, rakiety, pociski, bełty strzały, komórki energetyczne i plazmowe - czyli amunicja do broni dystansowej i ciężkiej, niezbędna do prawidłowego jej działania.

Gdzie szukać broni

Wiele ciekawych broni można znaleźć podczas eksploracji Magalanu. Często będzie to unikalny oręż, który nigdzie inaczej nie występuje niż w danej lokalizacji. Dlatego warto dokładnie przeczesywać budynki i ruiny, gdy wędrujemy po świecie. Nawet - wydawać by się mogło - w niepozornych miejscach można odnaleźć potężny egzemplarz.

Broń można również zakupić od handlarzy. Najlepszy wybór mają ci, którzy sprzedają swoje towary w miastach związanych bezpośrednio z frakcjami, czyli w Forcie, Goliet i Hort. Ze względu na specyfikę Berserków, Banitów i Kleryków, w ich siedzibach sprzedawcy będą mieli w ofercie bronie, których próżno szukać w innych miastach. Warto co jakiś czas odwiedzać tychże handlarzy, i sprawdzać, co mają ciekawego do zaproponowania.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami