Tencent poinformował, że wyda sieciową strzelankę o nazwie Europa. Produkcja najwyraźniej jest przygotowywanym z myślą o chińskim rynku klonem popularnego PlayerUnknown's Battlegrounds.

Gra zmierza na PC i wykorzysta model Free to Play, co oznacza, że rozgrywka będzie darmowa, choć nie zabraknie opcjonalnych transakcji cyfrowych. Obecnie nie wiadomo, czy ukaże się w krajach zachodnich.

01
Europa pozwoli zanurkować

Tytuł pojawił się już w ofercie serwisu Steam, co jest pewną niespodzianką, ponieważ Tencent posiada własną platformę dystrybucji cyfrowej - WeGame.

Wydawca nie mówi wprost, że projekt jest przedstawicielem gatunku battle royale, ale umieszczony na karcie produktu w usłudze Valve opis (w języku chińskim) nie pozostawia złudzeń. Niczym w PUBG, setka graczy trafi na wielką, odizolowaną od reszty świata wyspę, gdzie powalczą o przetrwanie.

Na razie nie podzielono się większą ilością szczegółów. Opublikowane materiały graficzne sugerują jednak, że pojawi się możliwość nurkowania pod wodą. Uczestnicy zabawy skorzystają także z rozmaitych łodzi (dzięki, PC GamesN.

Autorzy chcą, by Europa była częścią „nowej generacji e-sportu”, co oznacza, że twórcy położą nacisk na rywalizację. Sama gra powstaje w oparciu o Quicksilver X, czyli autorski silnik firmy Tencent.

Chiński gigant zdaje się mocno inwestować w gatunek battle royale. Niedawno ogłosił, że w Państwie Środka wyda PlayerUnknown's Battlegrounds, po wcześniejszym wprowadzeniu do treści pewnych zmian, by sprostać wymaganiom rynku.

Firma wzięła również pod swoje skrzydła Honor of Kings i King of Glory - produkcje powstające z myślą o urządzeniach mobilnych.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały