Twórcy Forza Horizon pracują nad grą action-RPG w otwartym świecie

Powstaje nowy oddział firmy.

Niezależne studio Playground Games poszerza horyzonty. Po wydaniu trzech odsłon popularnego cyklu Forza Horizon, deweloperzy pracują teraz także nad grą „action RPG” w otwartym świecie.

W tym celu - jak informowano już w lutym - powstaje nowy oddział firmy. To wydaje się potwierdzać, ze deweloperzy nie zrezygnują z równoległego rozwoju wyścigowej serii.

1
Nowe biura Playground Games

Gry „action RPG” to gatunek w ostatnich latach bardzo popularny, reprezentowany przez produkcje, takie jak Horizon Zero Dawn, Śródziemie: Cień Wojny czy Dark Souls. Mowa o tytułach, które stawiają na rozwój postaci i dialogi, ale w stopniu mniejszym niż na przykład Wiedźmin 3.

Jak informuje serwis GamesIndustry, dyrektorem produkcji został Sean Eyestone, który zajmował ostatnio stanowisko starszego producenta Star Wars Battlefront 2, trapionego poważnymi kontrowersjami. Wcześniej twórca zajmował się choćby Metal Gear Solid 5.

Poprzednie „transfery” do nowego oddziału Playground Games to główny projektant Will Kennedy (osiem lat w Rockstar North) oraz projektant walki Juan Fernandez di Simon (starszy projektant Hellblade, a wcześniej Rime).

Firma zabezpieczyła także budynek pod nowe biura w brytyjskim Leamington Spa, gdzie siedzibę ma także wydział odpowiedzialny za Forza Horizon. Docelowe zatrudnienie ma wynieść 400 osób, co podwoi obecny stan osobowy.

„Połączenie świeżej krwi i doświadczonych członków zespołu Playground już teraz wygląda obiecująco i jestem bardzo podekscytowany perspektywą dalszych sukcesów, jakie przyniesienie ze sobą ta utalentowana grupa” - komentuje Gavin Raeburn, dyrektor generalny firmy.

Playground Games powstało w 2010 roku, założone w brytyjskim Leamington Spa przez weteranów gier wyścigowych z Codemasters, Bizarre Creations oraz Criterion Games. Studio wyprodukowało trzy odsłony serii Forza Horizon dla Microsoftu, z każdą kolejną częścią lepszą od poprzedniej.

- Czujemy, że przez ostatnie lata staliśmy się całkiem dobrzy w grach wyścigowych - mówił w lutym Ralph Fulton, jeden z założycieli. - Zawsze możemy być jeszcze lepsi i rozwijać się dalej w tym kierunku, ale chcielibyśmy pokazać możliwości w innym gatunku.

Rekrutacja trwa. Nie powinna być trudna, ponieważ Leamington Spa to małe zagłębie deweloperskie - mieszczą się tu między innymi biura Codemasters, Modern Dream, Radiant Worlds, FreeStyle Games (obecnie Ubisoft Leamington) i wiele mniejszych firm.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami