Belgijska, państwowa komisja do spraw gier kontynuuje rozpoczęte tydzień temu śledztwo i przyznaje, że skrzynie z losową zawartością mogą być traktowane jako hazard.

Jak można się domyślać, sprawą zajęto się po szerokim nagłośnieniu kontrowersji związanych z mikrotransakcjami w Star Wars Battlefront 2.

1
Ciąg dalszy sagi Star Wars Battlefront 2

Serwis VTM News informuje, powołując się na treść raportu, że w opinii urzędników „połączenia pieniędzy i uzależnienia” nie można traktować inaczej, jak hazard (dzięki, PC Gamer).

- Łączenie hazardu z grami, szczególnie w młodym wieku, jest groźne dla psychicznego zdrowia dziecka - dodaje Koen Geens, belgijski minister sprawiedliwości.

Ten ostatni chce podobno udać się ze sprawą „do Europy”, by zablokować elementy tego typu nie tylko w swoim kraju, ale - na to wygląda - w całej Unii Europejskiej.

Sprawa, wykraczająca już chyba poza same problemy Star Wars Battlefront 2, zatacza coraz szersze kręgi. Głos zabrał także niejaki Chris Lee z Izby Reprezentantów Hawajów. Ten określił skrzynie z losową treścią w tej grze jako „sieciowe kasyno z otoczką Star Wars”.

Bardziej złośliwi obserwatorzy przyznają zapewne, że mamy do czynienia z próbą zdobycia rozgłosu wśród młodych wyborców przez mało znanego i liczącego się polityka. Ten także mówi dużo o ochronie dzieci.

- To pułapka - mówi Lee w ujawnionym materiale wideo. - Musimy się tym zająć, by młodsze dzieci, które nie dojrzały jeszcze psychologicznie i emocjonalnie do hazardu, nie wpadały w pułapkę, która sprawia, że wielu rodziców wydaje tysiące dolarów na rachunki w grach sieciowych.

Chris Lee z Izby Reprezentantów Hawajów krytykuje transakcje cyfrowe Star Wars Battlefront 2 na specjalnej konferencji prasowej

- Przyglądamy się prawodawstwu, które w nadchodzącym roku zabroniłoby dostępu lub sprzedaży takich gier dla nieletnich, by chronić rodziny i blokować różne mechanizmy w takich tytułach.

„Tego typu skrzynie z losową zawartością są projektowane specjalnie po to, by wykorzystywać ludzką psychologię, tak samo jak kasyna” - dodaje Lee w serwisie społecznościowym Reddit, gdzie odpowiadał na pytania związane z „przedwcześnie” opublikowanym filmem.

„Szczególnie w przypadku osób dopiero wchodzących w dorosłość. Eksperci uważają, że takie osoby są szczególnie podatne. W grach skierowanych do młodzieży, a być może w grach w ogóle, nie ma miejsca na takie mechanizmy wykorzystywania ludzi i inne zwodnicze praktyki marketingowe - dodaje.

Reklama

Komentarze (5)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Star Wars Battlefront 2 - Recenzja

Świetny multiplayer i problemy.

Star Wars Battlefront 2 - znajdźki i sekrety: Aż po zgliszcza

Wszystkie przedmioty kolekcjonerskie w przedostatniej misji.

Star Wars Battlefront 2 - znajdźki i sekrety: Bitwa o Jakku

Wszystkie przedmioty kolekcjonerskie w 11 misji.

Fakty i mity - jak zmieniły się laptopy do gier

Karty graficzne, design i technologie.

Destiny 2: Strategos zabierze graczy w lodowe rejony Marsa

Dodatek wprowadzi też tryb hordy i szereg innych nowości.

Najnowsze

Fakty i mity - jak zmieniły się laptopy do gier

Karty graficzne, design i technologie.

Destiny 2: Strategos zabierze graczy w lodowe rejony Marsa

Dodatek wprowadzi też tryb hordy i szereg innych nowości.

H1Z1 w maju trafi na PS4

W zmodyfikowanej wersji.

Aktualizacja God of War pozwala zwiększyć rozmiar wyświetlanego tekstu

Czytelniejsze informacje z kodeksu i opisy zadań.

Reklama