Powstaje Neverwinter Nights: Enhanced Edition

Odświeżone wydanie gry RPG.

Studio Beamdog zapewniło kilka dni temu, że nie pracuje nad powrotem Planescape: Torment. Teraz ujawniono jednak, że deweloperzy zajmują się odświeżeniem innej klasycznej pozycji w gatunku RPG - zapowiedziano Neverwinter Nights: Enhanced Edition.

Warto pamiętać, że twórcy mają szerokie doświadczenie w podobnych projektach, odpowiadając w przeszłości za Baldur's Gate: Enhanced Edition i Baldur's Gate 2: Enhanced Edition.

1
Dźwignia losu

Neverwinter Nights: Enhanced Edition zawierać będzie pełny zestaw treści z wydania Diamond Edition, a więc podstawową grę oraz trzy rozszerzenia: Shadows of Undrentide, Hordes of the Underdark oraz Kingmaker (dzięki, Kotaku).

Poza kampaniami na ponad sto godzin zabawy nie zabraknie także trybów wieloosobowych - kooperacji czy własnych kampanii i przygód rozgrywanych w specjalnym trybie mistrza gry, nawet dla 64 osób.

Nie podano konkretnej daty premiery, ale gra ma zadebiutować „wkrótce”, wyłącznie na PC (Windows, Mac, Linux).

Twórcy obiecują ulepszoną oprawę graficzną, w tym skalowanie portretów, paska umiejętności, ekwipunku i innych elementów interfejsu nawet do 4K. Do tego ładniejsze efekty post-processingu, co powinno przełożyć się na ostrzejszą grafikę - brakuje jednak bardziej znaczących zmian w oprawie.

Co interesujące, w Enhanced Edition zadziałają także wszystkie zapisy rozgrywki, stworzone moduły i mody graczy z oryginalnego Neverwinter Nights.

Produkcja RPG od BioWare ukazała się w 2005 roku, bazując na popularnym uniwersum Forgotten Realms oraz zasadach z trzeciej edycji Dungeons & Dragons. Zadaniem gracza jest stworzenie własnej postaci, a następnie pokonanie potężnego kultu, zatrzymanie plagi i uratowanie tytułowego miasta Neverwinter.

Neverwinter Nights: Enhanced Edition ukaże się także w wydaniu Digital Deluxe, zawierającym trzy moduły premium: Pirates of the Sword Coast, Infinite Dungeons oraz Wyvern Crown of Cormyr. Te dokupimy także jako DLC.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami