Assassin's Creed Origins - Nom Heraklejon: mapa

Grobowce, papirusy i skarby w lokacji Nom Heraklejon.

Nom Heraklejon (na mapie ogólnej widoczny jako Herakleion Nome) to bardzo duży region położony na północno-wschodnich krańcach Egiptu, na zachód od Nomu Kanopos, zaś od północy graniczący już z morzem. Ta ogromna lokacja charakteryzuje się wieloma wyspami i ogólnym położeniu na wodzie.

Nom Heraklejon - papirusy, obozy wojskowe, skarby, pustelnia

Poniżej znajduje się mapa Nomu Heraklejon. Kliknij ją, aby powiększyć do optymalnych rozmiarów lub skorzystaj z linka pod ilustracją.

202
Mapa Nom Heraklejon (Herakleion Nome) w Assassin's Creed Origins

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

W tym regionie nie znajduje się żadne miejsce związane z zadaniem ustawiania gwiazd, czyli kamiennych kręgów. Jeśli jesteś jednak ciekawy ich rozwiązań, możesz od razu przejść na tę stronę - Assassin's Creed Origins - gwiazdy: kamienne kręgi (cz. 1).

Znajdziesz tu także dwa papirusy. Zachęcamy do zapoznania się z tą stroną, gdyż rozwiązywanie zagadek typu to przyjemna odskocznia od pozostałej zawartości gry, a także gwarancja zdobycia unikatowych i legendarnych broni. W tej lokacji znajdziesz dwa papirusy: Bliźniacza rozpacz i Królewksa flora.

Polecamy także zbieranie skarbów. W tym przypadku potrafią być bronione przez strażników lub znajdować się w pobliżu żerowania dzikich i niebezpiecznych zwierząt. Spróbuj zdobyć wszystkie dwanaście już na samym początku odwiedzenia danej lokacji, dzięki czemu zdobędziesz bardzo dobre bronie lub inne przydatne przedmioty oraz złoto/pieniądze, czyli drachmy. Oprócz dwunastu takich miejsc zalecamy także odwiedzenie obozów wojskowych, gdzie również znajdują się skarby.

Oprócz skarbów warto także eksplorować grobowce. W przypadku Nomu Heraklejon nie znajdziesz ich jednak w ogóle, ale przebywając w innych rejonach świata warto o nich pamiętać.

Odwiedzaj także sklepy różnego typu:

  • kuźnia - sprzedasz tu niepotrzebne bronie i ulepszysz swoje ulubione
  • stajnia - możesz tu sprzedać swojego obecnego wierzchowca i zakupić wielbłąda lub konia
  • tkacz - w tym miejscu możesz zaopatrzyć się w nowe szaty, dzięki którym zmienisz ubranie, a także sprzedasz materiały rzemieślnicze

Tym razem jednak nie zaznaczyliśmy ich na mapie, gdyż można na nie trafić niemal na każdym kroku w miejscach, gdzie znajdują się skupiska ludzi. Wystarczy rozejrzeć się po okolicy lub mocniej powiększyć mapę lokacji w grze.

Nom Heraklejon to jedna z największych lokacji w grze. Ze względu jednak na wyspiarski charakter, proponujemy jej zwiedzanie głównie pieszo i przy wykorzystaniu łodzi. Na niektórych większych wyspach możesz pokusić się o wykorzystanie do tych celów wierzchowca. Skorzystaj także z czterech punktów widokowych do szybkiej podróży.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami