Wracamy do Mass Effect z okazji 10. rocznicy premiery

Sto lat, Shepard.

Mass Effect ukazał się 20 listopada 2007 roku - tego dnia gra trafiła na konsolę Xbox 360. Z okazji 10 urodzin pierwszej części, a więc i całej serii, wracamy na moment do kultowej produkcji Bioware.

Prezentujemy fragment rozgrywki z Cytadeli, chwilę po spotkaniu Garrusa oraz Wrexa. Udajemy się na spotkanie z właścicielem nocnego klubu i musimy rozprawić się z jego najemnikami.

Gramy w wersję PC, bez żadnych zainstalowanych modów.

Pierwszy Mass Effect proponował nietypowy system amunicji - nie musieliśmy jej uzupełniać, bo tradycyjne przeładowywanie zastępował system przegrzewania się broni. Coś na wzór rozwiązania ze Star Wars Battlefront.

Strzelanie nie było intuicyjne, gdyż celność bohatera była powiązana z rozwojem konkretnych cech i talentów. Bez odpowiedniego wyszkolenia nie mogliśmy nawet skutecznie używać niektórych rodzajów broni.

W okresie premiery gra odniosła spory sukces i spotkała się z ciepłym przyjęciem. Była to pierwsza gra studia Bioware na konsolę poprzedniej generacji i zupełna zmiana klimatu po wydanym w 2005 roku Jade Empire.

W 2010 roku zadebiutował sequel, przez wielu uznawany za najlepszą odsłonę serii. Dwa lata później Mass Effect 3 zwieńczył historię trylogii Sheparda.

Reklama

Skocz do komentarzy (14)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (14)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami