Elex - misje Kleryków: W służbie Calaana

Zdobywamy rangę Paladyna. Zadania: Boska misja, Klerycy renegaci.

Jeśli zależy ci na dalszym awansowaniu, a zdobyłeś już rangę Emisariusza, to najwyższa pora, by zrobić kolejny krok. Podobnie jak w przypadku poprzednich awansów, także i na ten musisz zasłużyć sobie poprzez wykonanie zadań zleconych przez Kleryków. W tym celu udaj się do Reinholda i porozmawiaj z nim na ten temat.

Tym razem, wysoko postawienie Klerycy, Balder i Hagen, zlecą ci łącznie dwa zadania w ramach misji: W służbie Calaana, które zostały opisane poniżej:

  • Boska misja,
  • Klerycy renegaci.

Misja: W służbie Calaana: Boska misja

  • Zlecający: Balder.
  • Cel: przekonać trzy osoby, aby dołączyły do frakcji Kleryków.
  • Doświadczenie: 3500; nagroda: 250 Kryształków.

Balder zleci ci, abyś odwiedził trzy osoby: Connora, Ridera oraz Galara, i przekonał ich, aby dołączyli do frakcji.

1 na mapie misji: Boska misja - Connor - odnajdziesz go na terenie opuszczonej stacji benzynowej, niedaleko teleportu: Góry Tavar. Porozmawiaj z nim na temat dołączenia do Kleryków. Będzie się opierał, bowiem jego towarzysz, oswojony szakal o imieniu Pimpuś (!), pozostanie bez opieki. Przekonaj Connora do zmiany decyzji za pomocą umiejętności: Sugestia lub 500 Kryształkami. Podczas rozmowy możesz doprowadzić do konfrontacji między nim a Jaxem, ale nieżywy Banita do niczego cię się nie przyda.

Rozmawiając z Connorem możesz wykonać dla niego zadanie w ramach aktywności pobocznych - Mięso dla Connora.

2 na mapie misji: Boska misja - Rider - znajdziesz go na południe od Fortu i na zachód od teleportu: Południowe klify. Gdy pierwszy raz go odwiedzisz, to będzie walczył z szakalami, więc wspomóż go w walce, a następnie z nim porozmawiaj. Podobnie jak w przypadku Connora, Ridera można nakłonić do zmiany frakcji za pomocą umiejętności: Sugestia lub przekupując go (100 Kryształków).

3 na mapie misji: Boska misja - Galar - spotkasz go wraz z innymi Berserkami w Dolinie Wyklętych. Przekonasz go do dołączenia do Kleryków siłą (potyczka nie zakończy się śmiercią Galara) lub korzystając z Sugestii. Nie da się go przekupić.

Rozmawiając z Galarem możesz wykonać dla niego zadanie w ramach aktywności pobocznych - Hałasy w ciemności.

170
Mapa misji: Boska misja.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Po zwerbowaniu ostatniej osoby wróć do Hort. Porozmawiaj z Balderem i donieś mu o swoich poczynaniach. Okaże się, że Connor stoi pod bramą, gdyż strażnicy nie chcą go przepuścić. Udaj się do wejścia do miasta, i porozmawiaj z Xanderem. Jeśli zapłacisz mu 200 Kryształków, wpuści Connora do miasta. Jeżeli nie przekupisz strażnik, Banita zdenerwuje się na ciebie, i w konsekwencji cię zaatakuje.

Niezależnie, czy Connor żyje, czy nie - misja zakończy się sukcesem, a ty otrzymasz - w obu przypadkach - doświadczenie oraz Kryształki, gdy ponownie porozmawiasz z Balderem.

Misja: W służbie Calaana: Klerycy renegaci

  • Zlecający: Hagen.
  • Cel: zabić heretyków.
  • Doświadczenie: 3500 (za ukończenie zadania); nagroda: 500 Kryształków (tylko jeśli zabiłeś heretyków).

Hagen (1 na mapie: Klerycy renegaci) poprosi cię o zabicie kilku Kleryków (2 na mapie: Klerycy renegaci), którzy zbiegli z Hort, i teraz ukrywają się przed frakcją. Udaj się w miejsce, gdzie znajdziesz heretyków. Rozmawiając z nimi możesz wykorzystać umiejętność: Sugestia. Zadanie możesz wykonać na dwa sposoby:

  • zabić heretyków (podczas dialogu wybierz odpowiednią kwestię dialogową). Następnie wróć do Hort, i udaj się do Reinholda. Otrzymasz od niego 500 Kryształków. Ten wariant oferuje więcej punktów doświadczenia, z racji zabitych przeciwników.
  • oszczędź heretyków. Wróć do Reinholda i okłam go, że zabiłeś kleryckich renegatów. Wyczuje kłamstwo, ale zrozumie twój wybór.

Niezależnie, jak postąpisz otrzymasz za ukończenie misji tą samą ilość punktów doświadczenia.

169
Mapa misji: Klerycy renegaci.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Awans do rangi Paladyna

Jeśli wykonałeś obydwa zadania ramach misji: Posłusznie wykonywane obowiązki, udaj się do Reinholda. Poprosi cię o darowiznę - 1000 Kryształków - konieczną do uzyskania awansu. O ile masz 25. poziom doświadczenia, będziesz mógł otrzymać awans do rangi paladyna.

Otrzymasz 5000 punktów doświadczenia i 400 Kryształków. W przypadku, gdy twój poziom nie spełnia warunków awansu, wróć do przywódcy Kleryków, kiedy spełnisz wymogi.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami