Assassin's Creed Origins - Odosobniona Pustnia (Isolated Desert): mapa

Grobowce, papirusy i skarby w lokacji Odosobniona Pustynia.

Odosobniona Pustynia (na mapie ogólnej widoczna jako Isolated Desert) to sporych rozmiarów region położony na samym środku Egiptu, na zachód od Gizy i na północ od Fajum. Duże rozmiary regionu nie powinny cię jednak przerażać - w kluczowych miejscach znajdują się tu bowiem punkty widokowe, które mogą posłużyć do szybkiej podróży.

Odosobniona Pustynia - kamienne kręgi, obozy wojskowe, skarby, grobowce

Poniżej znajduje się mapa Odosobnionej Pustyni. Kliknij ją, aby powiększyć do optymalnych rozmiarów lub skorzystaj z linka pod ilustracją.

201
Mapa Odosobnionej Pustyni (Isolated Desert) w Assassin's Creed Origins

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

W tym regionie znajdują się dwa miejsca związane z zadaniem ustawiania gwiazd, czyli kamiennych kręgów. Jeśli jesteś ciekawy ich rozwiązań, możesz od razu przejść na tę stronę - Assassin's Creed Origins - gwiazdy: kamienne kręgi (cz. 2).

Nie znajdziesz tu za to żadnego papirus. Zachęcamy jednak do zapoznania się z tą stroną, gdyż rozwiązywanie zagadek typu to przyjemna odskocznia od pozostałej zawartości gry, a także gwarancja zdobycia unikatowych i legendarnych broni.

Polecamy także zbieranie skarbów. W tym przypadku potrafią być bronione przez strażników lub znajdować się w pobliżu żerowania dzikich i niebezpiecznych zwierząt. Spróbuj zdobyć wszystkie siedem już na samym początku odwiedzenia danej lokacji, dzięki czemu zdobędziesz bardzo dobre bronie lub inne przydatne przedmioty oraz złoto/pieniądze, czyli drachmy.

Oprócz skarbów warto także eksplorować grobowce. W przypadku Odosobnionej Pustyni znajdziesz ich aż trzy, z czego jeden - Złoty Grobowiec - doprowadzi cię także do pradawnego mechanizmu.

Odwiedzaj także sklepy różnego typu:

  • kuźnia - sprzedasz tu niepotrzebne bronie i ulepszysz swoje ulubione
  • stajnia - możesz tu sprzedać swojego obecnego wierzchowca i zakupić wielbłąda lub konia
  • tkacz - w tym miejscu możesz zaopatrzyć się w nowe szaty, dzięki którym zmienisz ubranie, a także sprzedasz materiały rzemieślnicze

Tym razem jednak nie zaznaczyliśmy ich na mapie, gdyż można na nie trafić niemal na każdym kroku w miejscach, gdzie znajdują się skupiska ludzi. Wystarczy rozejrzeć się po okolicy lub mocniej powiększyć mapę lokacji w grze.

Odosobniona Pustynia to rozległa lokacja, w dużej mierze składająca się z pustynnych wzgórz, dlatego też polecamy eksplorację tego miejsca przy użyciu wierzchowca. Nie zapominaj także o możliwości skorzystania z punktów szybkiej podróży, bo uprzednim wykonaniu synchronizacji na punktach widokowych.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami