Assassin's Creed Origins - Fajum (Faiyum): mapa

Papirusy, kamienne kręgi, ważne punkty, skarby w lokacji Fajum.

Fajum (na mapie widoczne jako Faiyum) to bardzo duży region nieco na południe od środkowej części Egiptu. Położony jest nad ogromnym jeziorem, a lokacja otacza je praktycznie z każdej strony. W przeciwieństwie do innych regionów o tym rozmiarze, Fajum nie jest tylko pustynną pustką, ale cechuje się naprawdę ogromną ilością aktywności możliwych do wykonania.

Znajdują się tu aż cztery punkty widokowe, gdzie można dokonać synchronizacji i szybkiej podróży, a także cztery miejscowości, które mogą również posłużyć do szybszego przemieszczania się z punktu do punktu.

Fajum - papirusy, kamienne kręgi, skarby, grobowce

Poniżej znajduje się mapa lokacji Fajum. Kliknij ją, aby powiększyć do optymalnych rozmiarów lub skorzystaj z linka pod ilustracją.

198
Mapa Fajum w Assassin's Creed Origins

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

W Fajum znajdują się aż dwa miejsca do ustawiania gwiazd, czyli aktywności pobocznej nazywanej kamiennym kręgami. Jedno z tych miejsc znajduje się w na zachodnim brzegu jeziora, nieopodal legowiska hipopotamów, a drugie na brzegu wschodnim.

Wielbiciele zagadek papirusu również mogą liczyć na aktywności tego typu w Fajum. Papirusy nazywają się Pochylona wieża i Bluźnierca a opis ich ukończenia przeczytasz po kliknięciu w link.

Polecamy także zbieranie skarbów. W przypadku Fajum powinieneś być bardzo usatysfakcjonowany, gdyż znajdziesz tu aż czternaście takich miejsc. Często są jednak bronione przez strażników lub znajdujących się w obozach wojskowych. Skarby spróbuj zdobyć już na samym początku odwiedzenia danej lokacji, dzięki czemu zdobędziesz bardzo dobre bronie lub inne przydatne przedmioty oraz złoto/pieniądze, czyli drachmy.

Oprócz skarbów warto także eksplorować wszystkie grobowce. Niestety w Fajum nie uświadczymy takiej aktywności, ale warto wybrać się przykładowo do Gizy, gdzie jest ich najwięcej.

Odwiedzaj także sklepy różnego typu:

  • kuźnia - sprzedasz tu niepotrzebne bronie i ulepszysz swoje ulubione
  • stajnia - możesz tu sprzedać swojego obecnego wierzchowca i zakupić wielbłąda lub konia
  • tkacz - w tym miejscu możesz zaopatrzyć się w nowe szaty, dzięki którym zmienisz ubranie, a także sprzedasz materiały rzemieślnicze

Tym razem jednak nie zaznaczyliśmy ich na mapie, gdyż można na nie trafić łatwo w większych skupiskach ludzi i miejscowościach. Wystarczy rozejrzeć się po okolicy lub mocniej powiększyć mapę lokacji w grze.

Z racji na ogromne rozmiary lokacji Fajum, zalecamy eksplorację tego terenu na wierzchowcu. Pomocne mogą okazać się także łódki, dzięki którym w szybki sposób przepłyniesz na drugą stronę wielkiego jeziora.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami