THQ Nordic przejęło studio twórców nietypowego BioMutant

Wraz z prawami do gry.

THQ Nordic poinformowało, że nabyło wszystkie udziały w studiu Experiment 101. Firma uzyskała także prawa do tworzonej przez deweloperów gry RPG o nazwie BioMutant.

Szczegóły na temat transakcji nie są na razie znane. Nie wiadomo więc, ile pieniędzy wydawca przeznaczył na zakup.

01
Małe futrzane stworzenia mogą być bardzo groźne

Experiment 101 to szwedzki zespół założony latem 2015 roku. Na czele ekipy stanął Stefan Ljungqvist - były dyrektor kreatywny w Avalanche, które odpowiedzialne jest między innymi za serię Just Cause.

BioMutant to debiutancki projekt studia, a wydawcą gry od momentu formalnej zapowiedzi jest właśnie THQ Nordic. Akcję tytułu osadzono w post-apokaliptycznym, otwartym świecie.

Wcielimy się w futrzanego mutanta, którego wygląd zmodyfikujemy na samym początku zabawy. Podopieczny skorzysta ze zróżnicowanego ekwipunku, obejmującego nie tylko broń białą, ale i palną.

Bohater dysponuje również szeregiem umiejętności specjalnych. Potrafi na przykład korzystać z telekinezy, dzięki której przesuwa przedmioty, co przyda się przy rozwiązywaniu prostych zagadek.

Nasze poczynania będą na bieżąco komentowane przez narratora. Ten opowie nam nie tylko o odwiedzanych lokacjach, ale i napotykanych przeciwnikach oraz postaciach.

BioMutant zmierza na PC, PS4 i Xbox One. Premiera w przyszłym roku, choć na razie dokładnego terminu debiutu nie podano.

Reklama

Skocz do komentarzy (6)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (6)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami