Obsadzono rolę ludzkiego bohatera w filmie o detektywie Pikachu

Produkcja na licencji Pokémon.

Wytwórnia Legendary Pictures znalazła odtwórcę jednej z głównych ról filmu na licencji Pokémon, opowiadającego o przygodach detektywa Pikachu.

Redakcja serwisu Variety twierdzi - powołując się na własnych informatorów - ze w ludzką postać towarzyszącą sympatycznemu stworkowi wcieli się Justice Smith. Aktor obecnie występuje w stworzonym przez platformę Netflix serialu „The Get Down”.

01
Justice Smith

Artysta pojawił się też w adaptacji powieści „Papierowe miasta”. Jest także w obsadzie przyszłorocznego „Jurassic World: Upadłe królestwo”.

Nadchodzący obraz będzie bazował na Great Detective Pikachu - przygotowanej z myślą o przenośnej konsoli 3DS grze, która dotychczas ukazała się tylko w Japonii. Akcję osadzono w alternatywnym uniwersum, gdzie słynny pokémon zajmuje się rozwiązywaniem zagadek kryminalnych.

Bohaterowi towarzyszy chłopiec potrafiący zrozumieć mowę żółtego stworka. To najprawdopodobniej właśnie w tę postać wcieli się Justice Smith.

Nadal nie wiadomo, kto podłoży głos samemu Pikachu. Dotychczasowe doniesienia sugerują, że wytwórnia Legendary Pictures chciała zaangażować do roli Dwayne'a Johnsona, Ryana Reynoldsa, Hugh Jackmana lub Marka Wahlberga.

Reżyserem filmu jest Rob Letterman, który w swoim dorobku ma takie animacje, jak „Rybki z ferajny” czy „Szeregowiec Dolot”. Stał też za kamerą „Gęsiej skórki” z 2015 roku.

Scenariuszem zajmują się zaś Nicole Perlman i Alex Hirsch. Pierwsza napisała skrypt do kinowych „Strażników Galaktyki”, a drugi do kreskówki „Wodogrzmoty Małe”.

02
Detektywowi Pikachu towarzyszy chłopiec

Informacje na temat produkcji pojawiły się w ubiegłym roku, wówczas sugerowano, że właściwe prace rozpoczną się w tym. Obraz połączy sceny z udziałem prawdziwych aktorów oraz animacje komputerowe.

O prawa do adaptacji serii - spopularyzowanej oczywiście niebywałym sukcesem Pokémon GO - zabiegała podobno także platforma Netflix.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami