Elex - misje Kleryków: Posłusznie wykonywane obowiązki

Zdobywamy rangę Emisariusza. Zadania: Pielgrzymka akolity, Sztuka perswazji, Udany debiut.

Gdy zasilisz szeregi Kleryków, otrzymasz możliwość awansowania i zdobycia nowej rangi frakcyjnej - Emisariusza. Aby tak się stało, musisz najpierw rozpocząć misję: Posłusznie wykonywane obowiązki, rozmawiając z Reinholdem na temat uzyskania awansu.

Przywódca Kleryków odeśle cię do Baldera (znajdziesz go w Siedzibie Sugestorów) oraz do Marty (pracuje w Kantynie), którzy zlecą ci dwa zadania. Dodatkowym questem jest zdobycie umiejętności: Sugestia, której naucza wspomniany Balder. Po wykonaniu misji, zdobędziesz nową rangę, jeśli posiadasz 15. poziom doświadczenia.

Poniżej znajdziesz opisy następujących zadań w ramach misji: Posłusznie wykonywane obowiązki:

 • Pielgrzymka akolity,
 • Sztuka perswazji,
 • Udany debiut.
162
Mapa misji: Pielgrzymka akolity.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Misja: Posłusznie wykonywane obowiązki: Pielgrzymka akolity

 • Zlecający: Balder.
 • Cel: odwiedzić cztery świątynie i pomodlić się przy nich.
 • Doświadczenie: 100-200 (za każdą odwiedzoną świątynię) + 1000 (za ukończenie zadania).

Misję aktywujesz u Baldera (5 na mapie misji: Pielgrzymka akolity). Nie jest to zbyt skomplikowane zadanie - wystarczy, że podejdziesz do każdej kapliczki i pomodlisz się, aktywując tablicę z opisem: Świątynia pielgrzymkowa. Opcjonalna jest opłata 100 Kryształków - nie jest to wymóg konieczny do wypełnienia celów misji. Docierając do kolejnej świątyni, omiń lub pokonaj przeciwników.

1 na mapie misji: Pielgrzymka Akolity - znajduje się najbliżej Hort, obok będzie stał Kolos bojowy. W pobliżu nie czyha żadne zagorżenie.

2 na mapie misji: Pielgrzymka Akolity - wokół tej kapliczki spotkasz grupę Krzykaczy. Rozpraw się z nimi pojedynczo (wywab je za pomocą broni dystansowej). Mimo że nie są to trudni przeciwnicy, to w grupie mogą przysporzyć wiele problemów.

3 na mapie misji: Pielgrzymka Akolity - przy tej kapliczce spotkasz kleryckiego Wędrownego kupca, którego chcą ograbić Łupieżcy. Po zakończeniu dialogu, dojdzie do walki między nimi. Zaatakuj bandziorów, jeśli chcesz pomóc Klerykowi. Możesz też podejść do kapliczki i pomodlić się - zostawiając ich samym sobie.

4 na mapie misji: Pielgrzymka Akolity - nie powinieneś natrafić na większe zagrożenie odwiedzając tę kapliczkę.

Jeśli odwiedziłeś wszystkie kapliczki, wróć do Baldera, by zakończyć zadanie.

161
Podejdź do kapliczki i aktywuj tablicę z napisem: „Świątynia pielgrzymkowa”, by się pomodlić.

Misja: Posłusznie wykonywane obowiązki: Sztuka perswazji

 • Zlecający: Reinhold.
 • Cel: nauczyć się umiejętności: Sugestia.
 • Doświadczenie: 200.

To zadanie polega jedynie na nauczaniu się umiejętności: Sugestia. Szkoleniem z zakresu panowania nad umysłami zajmuje się Balder (4 na mapie misji: Udany debiut), którego znajdziesz w Siedzibie Sukcesorów. Aby było możliwe zdobycie zdolności: Sugestia, musisz posiadać minimum 30 punktów atrybutów: Spryt i Inteligencja.

Gdy wyuczysz się tego talentu, udaj się do Reinholda, i zademonstruj mu swoje umiejętności podczas rozmowy z nim, co zakończy zadanie.

163
Mapa misji: Udany debiut.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Misja: Posłusznie wykonywane obowiązki: Udany debiut

 • Zlecający: Marta.
 • Cel: dostarczy cztery posiłki Klerykom.
 • Doświadczenie: 100 (za zaliczenie testu Baldera) + 300 (za ukończenie zadania).

Udaj się do Marty (1 na mapie misji Udany debiut), którą znajdziesz w Kantynie. Zapytaj ją o zgodę w kwestii zdobycia awansu. Zleci ci zadanie polegające na dostarczeniu czterech posiłków, lecz zanim rozpocznie się quest, jedzenie należy przygotować. Dlatego odczekaj jeden dzień (prześpij się do rana), i wróć do Marty, by aktywować misję.

Jedzenie należy dostarczyć: Xanderowi (2 na mapie misji Udany debiut), Reinholdowi (3 na mapie misji Udany debiut), Balderowi (4 na mapie misji Udany debiut) oraz Annie (5 na mapie misji Udany debiut). Wydaj wszystkie posiłki - po jednym dla każdej osoby. Przynosząc porcję Balderowi, ten skorzysta z okazji i przeegzaminuje cię z wiedzy na temat religii. Odpowiadając poprawnie na pytania (prawidłowe odpowiedzi to kolejno: Calaan, Ulbricht, Arvid) zaliczysz test, i otrzymasz dodatkowe punkty doświadczenia.

Wróć do Marty, gdy rozdasz wszystkie posiłki, aby zakończyć zadanie.

Awans do rangi emisariusza

Jeśli wykonałeś wszystkie trzy zadania ramach misji: Posłusznie wykonywane obowiązki, udaj się do Reinholda. Poprosi cię o darowiznę - 1000 Kryształków - konieczną do uzyskania awansu. O ile masz 15. poziom doświadczenia, będziesz mógł otrzymać awans do rangi emisariusza.

Otrzymasz 4000 punktów doświadczenia oraz Wzmacniacz PSI lub Miotacz PSI (w zależności, co wybrałeś poprzednio). W przypadku, gdy twój poziom nie spełnia warunków awansu, wróć do przywódcy Kleryków, kiedy spełnisz wymogi.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami