W Star Wars Battlefront 2 zetkniemy się z różnymi walutami i rodzajami punktów czy zasobów, które zdobywamy. Najważniejsze są kredyty, a także punkty bitewne. Są jednak od siebie bardzo różne, ponieważ ich przeznaczenie jest zupełnie inne.

Kredyty to odpowiednik głównej waluty z innych gier, na przykład złota czy po prostu cyfrowej wersji dolarów. Wykorzystujemy je do kupowania skrzyń - czyli źródła kart.

Punkty bitewne służą natomiast do tego, byśmy podczas rozgrywki - już w trakcie meczu - mogli wkroczyć na pole bitwy jako bohater lub klasa specjalna, albo też zasiąść za sterami pojazdu.

Punkty bitewne

By zdobywać punkty bitewne, należy po prostu grać. Za każdą czynność podczas walki czy wykonywania celów na konkretnych mapach otrzymujemy te punkty, doliczane na bieżąco do naszej puli.

Niektóre sposoby są jednak bardziej efektywne od innych.

  • Wykonuj główny cel. Jeżeli zadaniem drużyny jest przechwycenie wyrzutni i strzelanie do wrogiego pojazdu, to wykonanie takiego wyzwania zapewni w nagrodę dużo punktów. Podobnie jak zajmowanie wskazanych obszarów czy wszystkie inne cele, oznaczone zawsze na ekranie niebieską ikoną (lub czerwoną, gdy trzeba coś zniszczyć).
  • Wyposaż kartę Łowca Nagród. Ta zdolność sprawia, że liczba zwiększanych za wszystkie czynności punktów bitewnych zostaje zwiększona o 5, 10, 15 lub nawet 20 procent na najwyższym poziomie karty. Maksymalne ulepszenie karty zajmie sporo czasu, ale zwiększenie jej poziomu do trzeciego to już mniej problemów, a 15 procent naprawdę robi różnicę.

Punkty bitewne wydajemy po prostu przed kolejnym odrodzeniem się, po śmierci. Na ekranie wyboru klasy postaci możemy wybrać jednego z bohaterów, klasę specjalną (na przykład Szturmowca Rakietowego) lub pojazd. Każda taka jednostka to inny koszt punktów bitewnych. Od 1000 do nawet 8000 punktów.

Zarabianie kredytów

Za każdy rozegrany mecz otrzymujemy zazwyczaj od ok. 200 do 300 kredytów. Konkretna liczba zależy między innymi od naszego wyniku - jeżeli radziliśmy sobie naprawdę dobrze, zarobimy trochę więcej.

Są też jednak inne sposoby zdobywania kredytów.

  • Ukończ kampanię. Dzięki temu w menu Kariery będziesz mógł odebrać nagrody przyznawane za ukończenie poszczególnych misji. Większość z nich to kredyty. W sumie po przejściu trybu fabularnego odbierzesz 4000 kredytów. Do tego także bonusowe skrzynie i części do tworzenia za zebrane znajdźki.
  • Wyzwania. Także w zakładce Kariery zobaczysz inne kategorie - choćby Online. Tutaj znajdziesz różne wyzwania, choćby polecenie zlikwidowania w sumie 100 graczy w trybie multiplayer. Za część takich wyzwań również otrzymasz nagrody w kredytach. Ponadto, są też wyzwania czasowe, zmieniające się co jakiś czas, a także gwarantujące trochę kredytów.
  • Skrzynki. Tak jest - kredyty znajdziesz też w skrzynkach, które możesz kupić za te same kredyty. Otrzymujemy je nie tylko za duplikaty kart, ale też po prostu jako bonus. Najwięcej trafia się zazwyczaj w skrzyniach codziennego logowania, które otrzymujemy po prostu za uruchomienie gry raz na dobę.

Stan konta z naszymi kredytami widzimy w głównym menu - w prawym górnym rogu ekranu. Kredyty wydajemy przede wszystkim na pozyskiwanie nowych skrzynek, by zdobywać karty. Kupujemy też za nie zablokowanych bohaterów: Dartha Vadera i Luke'a Skywalkera (15 tysięcy kredytów), Leię i Imperatora (po 10 tysięcy) i Iden Versio (5 tysięcy kredytów).

Reklama

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Mateusz dołączył do zespołu w 2013 roku. Jest z-cą redaktora naczelnego, opiekuje się naszym kanałem YouTube, przygotowuje artykuły i recenzje, a czasami także poradniki. Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych.

Więcej artykułów od Mateusz Zdanowicz

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Star Wars Battlefront 2 - Recenzja

Świetny multiplayer i problemy.

Star Wars Battlefront 2 - znajdźki i sekrety: Aż po zgliszcza

Wszystkie przedmioty kolekcjonerskie w przedostatniej misji.

Star Wars Battlefront 2 - znajdźki i sekrety: Bitwa o Jakku

Wszystkie przedmioty kolekcjonerskie w 11 misji.

Pierwszy gameplay z polskiego World War 3

Konkurencja dla Battlefielda 3 i 4?