Assassin's Creed Origins - zakończenie: Imperium upada, by powstało nowe

Finał gry i upadek imperium.

Po ukończeniu zadania Ostateczna rozgrywka, a także Ostatni z medżajów, które polega tylko na podróży do Aleksandrii i porozmawianiu z Ayą, a następnie powrotu do Animusa jako Layla, wcielisz się w Ayę. Po wprowadzającej scence będziesz kierował okrętem.

Uwaga! Strona zawiera spoilery dotyczące zakończenia gry Assassin's Creed Origins. Czytasz na własną odpowiedzialność!

Po prostu płyń przed siebie, aż natkniesz się na pierwsze wrogie okręty z lewej strony. Początkowo bitwa morska będzie przypominać poprzednie starcia tego typu, jak chociażby w misji Aya: Ostrze bogini. W pewnym momencie, po pokonaniu pierwszych nieprzyjacielskich okręgów, przybierze nieco inny rodzaj.

W twoim kierunku płynąć będą małe, płonące i bezzałogowe statki. Musisz błyskawicznie odwrócić się do nich którymś bokiem i jak najszybciej rozpocząć ostrzał (1). Po zniszczeniu wszystkich małych statków, musisz zlikwidować rzymskie bliźniacze okręty. Tutaj może okazać się pomocna katapulta (2).

192
Bitwa morska będzie tym razem łatwiejsza od poprzedniej, mimo większego zróżnicowania wrogich okrętów.

Celuj także we wrażliwe punkty wrogich okrętów. Takie miejsca oznaczone są czerwonym kolorem. Po pozbyciu się zagrożenia uruchomi się przerywnik filmowy, po którym znajdziesz się na arenie, walcząc z Lucjuszem Septymiuszem. Bayek nie zdołał go pokonać, więc zaległości musi nadrobić Aya.

Tym razem przeciwnik będzie na 35 poziomie doświadczenia. Wachlarz jego ruchów ulegnie także rozszerzeniu. Gdy tylko zobaczysz, że na ciebie szarżuje, błyskawicznie uciekaj i wykonuj uskoki. Ostrzeliwuj go z łuku, a gdy tylko naładuje się twój pasek adrenaliny, użyj jej na przeciwniku.

Po jego zabiciu będziesz musiał dotrzeć do kurii. Zmierzaj w jedynym możliwym kierunku, aż znajdziesz się na ogromnym placu. Uzupełnij strzały i spróbuj przyjrzeć się ścieżkom patrolowania, po czym obierz kierunek na wprost, trzymając się jednak lewej lub prawej strony.

193
Przedostań się jak najdalej bez zdradzenia swojej pozycji.

Korzystaj ze wszelkich kupek liści oraz zarośli, aby nie zostać zauważonym przez nieprzyjaciół. Gdy twoja pozycja zostanie zauważona, nie będziesz miał dużych szans na pokonanie wszystkich wrogów. Staraj się dojść do znacznika misji niezauważonym, a jedynie pod koniec ścieżki z ukrycia zacznij zabijać nieprzyjaciół, najlepiej za pomocą łuku.

Pamiętaj, że podchodząc do oznaczonych drzwi, nie możesz pozostawać w trybie walki. Żaden z nieprzyjaciół nie może więc znać twojej pozycji. Gdy wykonasz interakcję na drzwiach, po prostu podejdź do przemawiającego Cezara i wciśnij wyświetlony przycisk, aby wykonać zabójstwo, a następnie obejrzyj zakończenie.

Gratulujemy! Ukończyłeś główny wątek fabularny gry Assassin's Creed Origins! Zachęcamy, aby przejrzeć cały poradnik, który pomoże ci rozwiązać wszystkie papirusy, skutecznie eksplorować grobowce czy ukończyć kamienne kręgi. O ile - oczywiście - nie zrobiłeś tego wcześniej.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami