Assassin's Creed Origins - Ostateczna rozgrywka

Powstrzymujemy Flawiusza.

Zbliżamy się do wielkiego finału i zakończenia gry, ale zanim to nastąpi, musimy się dobrze przygotować. Po ukończeniu misji Krajobraz po bitwie odblokowujemy zadanie, które tytułem sugeruje, że jest to już zakończenie. Nic bardziej mylnego. Zwróć uwagę, że sugerowany poziom ukończenia tej misji to 32. W trakcie jej trwania wzrośnie do 35, więc nie spiesz się z podejściem do zadania.

Misja rozpocznie się niejako automatycznie, gdy ukończysz poprzednią i zostaniesz przeniesiony do Siwy, gdzie wraz z Ayą musisz udać się do oznaczonej znacznikiem krypty. Po drodze napotykać będziesz nieprzyjaciół, których możesz zneutralizować lub zignorować i jechać dalej. Po dotarciu na miejsce nie będzie już jednak tak łatwo - nie wywiniesz się od walki.

Strażnicy pilnujący wejście będą posiadać 31 poziom doświadczenia, ale uzbrojeni będą także w tarcze, przez co walka musi być lepiej przemyślana. Stosuj uniki i próbuj atakować od tyłu. Gdy dotrzesz do znacznika misji, spotkasz się z Ayą. Po otwarciu skarbca i wejściu do tajemniczego pomieszczenia uruchomi się animacja.

187
Odniesienia do oznaczeń znajdziesz w tekście poniżej.

W jej ramach Bayek odkryje martwego Hepzefa, przyjaciela z Siwy. Po zakończonej animacji wynieś ciało mężczyzny z krypty, a po kolejnej porozmawiaj z Rabią (1) oraz Ayą, która znajduje się za drzwiami pokrytymi pajęczyną (2) - musiała być tam naprawdę długo. Po dialogach z dwoma kobietami musimy wybrać się do Cyrenajki, czyli krainy położonej w północno-zachodnim krańcu Egiptu.

Zanim jednak się to stanie, musisz odwiedzić region położony na południe od Cyrenajki, czyli Góry Zielone. Po dotarciu w okolice tamtejszego jeziora użyj Senu, czyli oswojonego orła, a następnie zbliż się do odkrytego miejsca, po czym uruchomi się przerywnik filmowy. Po jego zakończeniu raz jeszcze użyj Senu, a następnie udaj się do budynku obok, rozprawiając się przy okazji z grupą strażników.

188
Jeśli dobrze przeskanujesz wcześniej teren za pomocą Senu, dużo łatwiej będzie ci przygotować się do walki.

Po uporaniu się z zagrożeniem wejdź na górne piętro budynku, a następnie odeskortuj towarzyszy we wskazane miejsce, do wozu. W tym momencie cel misji zaktualizuje się, a także wzrośnie sugerowany poziom do ukończenia zadania, o czym wspominaliśmy na początku tej strony. W tym momencie musimy udać się do wspomnianej Cyrenajki.

Po zbliżeniu się do celu, będziesz musiał użyć Senu. Podejdź do wskazanego mężczyzny i porozmawiaj z nim. Otrzymasz informację o położeniu Flawiusza, czyli Lwa, twojego głównego celu, odpowiedzialnego za śmierć syna Bayeka. Znajduje się on na Akropolu (3) nieopodal.

189
Dotarcie do Flawiusza wymagać będzie sporego rozlewu krwi.

Jak nietrudno się domyśleć, droga prowadząca do celu nie będzie usłana różami. O ile możliwe jest przejście niemal niezauważonym trzymając się górnych części obozu wojskowego, tak prędzej czy później zostaniesz spostrzeżony (4). Większość z okolicznych wrogów posiadać będzie wysokie, 35-36 poziomy doświadczenia.

Walka z bossem Flawiuszem

Obejdź budynek, w którym znajduje się Flawiusz z lewej strony i spójrz do góry. Zauważysz tam okno (5). Gdy się do niego wespniesz, uruchomi się scenka przerywnikowa z Flawiuszem.

190
Po wejściu przez okno rozpocznie się walka z Flawiuszem, czyli Lwem.

Po wprowadzającej scence rozpocznie się walka.

  • Błyskawicznie zacznij ruszać się trzymając się kolumn z boku pomieszczenia.
  • Zawsze uciekaj od przeciwnika, gdyż ten jest bardzo niebezpieczny w bezpośrednim starciu.
  • Wykonuj uskoki, gdy tylko zauważysz czerwoną wiązkę (6), która oznaczać będzie atak dystansowy już po chwili.

Dość często Flawiusz będzie magicznie znikał i pojawiał się w zupełnie innym miejscu. Gdy dostatecznie go osłabisz - proponujemy użyć do tego łuku i ognistych bomb, na które wróg jest bardzo wrażliwy - zniknie zupełnie i zamiast niego pojawią się czarne zjawy. Musisz pokonać wszystkie, zanim wrócisz do głównej walki.

191
Flawiusz jest bardzo odpornym przeciwnikiem, dysponującym dużym wachlarzem ciosów, ale i bardzo wrażliwym na ogień.

Pod ścianą przy podświetlonym stoliku znajdziesz też miejsce, w którym uzupełnisz amunicję. Aktywuj także adrenalinę, gdy tylko pasek u dołu ekranu się napełni. Pozostawanie w ruchu uchroni cię także przez atakiem strefowym (7). Skupiaj się na tym, aby jak najczęściej rzucać w przeciwnika bombami ogniowymi (8).

Gdy dostatecznie osłabisz przeciwnika, klasycznie już w takich sytuacjach będziesz go musiał także dobić. Po wykonaniu tego procesu uruchomi się scenka przerywnikowa, po której misja zostanie zakończona i odblokujesz kolejne zadanie, Ostatni z medżajów. Polega ono tylko na wybraniu się do Aleksandrii, gdzie odbędziesz ostatnią rozmowę z Ayą.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

PS Plus: lipiec 2020 - pełna oferta

Aż trzy gry na 10-lecie usługi.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami