Dyrektor generalny Io-Interactive ujawnił interesujące szczegóły na temat ostatnich miesięcy studia, w tym kulisy sprzedaży przez Square Enix i powrotu do niezależności.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy już, że powstaje kolejna odsłona serii Hitman. Przyszłość cyklu stanęła pod znakiem zapytania po tym, jak Square Enix zdecydowało się wystawić Io-Interactive na sprzedaż. Chętnych nie było, więc firmę przejęli pracownicy, przejmujący także kontrolę nad popularnym cyklem skradanek. Nie obyło się jednak bez zwolnień.

1
Freedom Fighters

Nie znaliśmy jednak losów innych licencji Io-Interactive - do teraz. Dyrektor generalny Hakan Abrak potwierdził, że japońska korporacja przejęła Kane & Lynch oraz Mini Ninjas, a studio - poza Hitmanem - zachowało jeszcze tylko Freedom Fighters.

Jak można się domyślać, menedżer dodał, że deweloperzy koncentrują się obecnie wyłącznie na kolejnych przygodach Agenta 47, choć tworzenie uniwersów i postaci jest „we krwi” firmy.

Abrak zapewnił, że oderwanie od Square Enix było przełomowym momentem w historii Io-Interactive.

- Jak w przypadku naszych gier, niekiedy może być trudno, ale mamy teraz kontrolę nad tym, co zrobimy w przyszłości, a to jest całkiem satysfakcjonujące - wyjaśnia. - Niezależność oznacza, że możemy działać inaczej niż w przeszłości. Możemy decydować, co jest najlepsze dla Io-Interactive, dla Hitmana i dla naszych graczy.

Wydaje się, że w ten sposób Abrak nawiązał do kontrowersyjnej decyzji podzielenia najnowszej odsłony serii na odcinki.

- Nie mamy problemów z przyznaniem, że niektóre decyzje były lepsze, inne gorsze - tłumaczy. - Zmiana modelu biznesowego przed premierą wywołała zamieszanie i mieliśmy pewne problemy techniczne podczas debiutu.

- Choć odcinkowa natura głównej kampanii zebrała sporo pochwał od dziennikarzy i graczy, to nie musiała przypaść wszystkim do gustu. To, co na pewno się sprawdziło, to model częstych aktulizacji treści, wyzwań i wydarzeń na żywo - dodaje dyrektor generalny.

Freedom Fighters to wydana w 2003 roku strzelanka TPP, opowiadająca o okupacji Nowego Jorku przez Związek Radziecki. Dwie części Kane & Lynch: Dead Men także były strzelankami TPP, z przygodami dwójki tytułowych - i raczej nieprzyjemnych - bohaterów.

Reklama

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały