Organizatorzy corocznej, odbywającej się w grudniu gali The Game Awards, ujawnili dziś pełną listę wszystkich nominowanych w wielu różnych kategoriach gier.

Okazuje się, że o tytuł Gry Roku powalczą aż trzy produkcje z Japonii - Super Mario Odyssey, Persona 5 i The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Poza tym także Horizon Zero Dawn oraz - co ciekawe - PlayerUnknown's Battlegrounds.

Na oficjalnej stronie wszyscy chętni mogą oddawać głosy na swoje ulubione gry.

Wszystkich kategorii - wyłączając te dotyczące znanych graczy czy drużyn e-sportowych - jest aż 26. Nowa odsłona The Legend of Zelda nominowana jest w sześciu, podobnie jak najnowsze przygody Mario. Cuphead jest nominowany pięciu kategoriach.

W tegorocznej edycji postanowiono między innymi rozdzielić gry mobilne na smartfony od tych na platformy przenośne przeznaczone do grania. Nowością jest też kategoria z nagrodą dla najlepiej wspieranej gry, która zadebiutowała kilka lat temu - tu o statuetkę powalczą między innymi Warframe i Rainbow Six Siege.

Jest także kategoria Najlepsza gra VR, gdzie nominację otrzymała między innymi polska produkcja Superhot.

Rozdanie nagród odbędzie się w nocy z 7 na 8 grudnia. Poza wyłonieniem zwycięzców można spodziewać się nowych trailerów zapowiedzianych już gier, czy nawet ujawnienia nowych projektów.

Reklama

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Mateusz dołączył do zespołu w 2013 roku. Jest z-cą redaktora naczelnego, opiekuje się naszym kanałem YouTube, przygotowuje artykuły i recenzje, a czasami także poradniki. Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych.

Więcej artykułów od Mateusz Zdanowicz

Komentarze (5)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały