Początek misji to ponownie walka w przestrzeni kosmicznej. Od razu po wystartowaniu atakuj dużą korwetę - to pierwszy cel. Użyj umiejętności szybszych strzałów, by zadać więcej obrażeń. Potem odleć, by znowu zaatakować z odpowiedniej pozycji.

Po zniszczeniu statku po chwili otrzymasz polecenie zestrzelenia trzech transportowców. Zostaną one oznaczone czerwonymi ikonami - musisz dogonić każdego z osobna. Są blisko twojego Niszczyciela, więc uważaj, żeby nie rozbić się o jego powierzchnię.

Kiedy zniszczysz transportowce, leć do agenta Haska. Gdy się zbliżysz, otrzymasz polecenie pomocy - pozbądź się ścigających twojego podwładnego Rebeliantów. Na początku dwóch, a później trzeciego, który będzie ścigał agenta przez wnętrza większego statku.

Na statku Rebelii

Kolejny cel to wdarcie się na okręt Rebeliantów - leć do celu i po prostu wleć przez niebieskie pole energetyczne. Na początku musisz po prostu strzelać do wszystkiego w hangarze, możesz tylko poruszać się na boki i lekko celować. Po chwili destrukcji Iden wysiądzie z pojazdu.

Pozbądź się wrogów, którzy jeszcze pozostali w hangarze. Następnie idź dalej w stronę celu - przed tobą trochę wąskich korytarzy. Pokonaj pierwszą grupę wrogów, potem podejdź do drzwi i każ droidowi je otworzyć. Przygotuj się, by od razu zaatakować przeciwników za nimi.

bf2m31
Strzelba przyda się w ciasnych korytarzach, o ile wrogowie są blisko

Gdy przejdziesz nieco dalej i zobaczysz przed sobą niebieską barierę, na lewo od niej trafisz na korytarz - na jego końcu jest działko. Przygotuj więc broń i użyj strzału alternatywnego, celując nieco wyżej, by posłać na koniec energetyczny granat. W ten sposób pokonaj też ciężkiego strzelca. Pobiegnij tam, gdzie było działko i pokonaj wrogów po prawej.

Idź przez kolejne drzwi, a trafisz do dużego pomieszczenia. Użyj skanera, by żaden przeciwnik cię nie zaskoczył. Kiedy wyeliminujesz wszystkich, podejdź do oznaczonego miejsca i wskaż punkt interakcji droidowi. Podnieś działko ze skrzynki i rozstaw je, najlepiej na niższym poziomie. Musisz przez chwilę bronić obszaru przed atakami wrogów.

Używaj skanera i strzału alternatywnego, gdy tylko możesz. Pamiętaj też o chowaniu się za osłonami, by regenerować zdrowie. Po jakimś czasie hakowanie się zakończy - wtedy należy zniszczyć ogniwo, które wysunie się z góry. Następnie trzeba powtórzyć proces hakowania i obrony terenu z drugiej strony pomieszczenia, przy kolejnej konsoli.

Ponownie w myśliwcu TIE

Trzeci cel zniszczymy już bez takich przeszkód - po prostu podejdź i wciśnij przycisk. Zacznie się scenka, po której znów zasiądziesz za sterami TIE Fightera. Na początku zniszcz trochę myśliwców X-Wing, by zbytnio nie uprzykrzały ci życia.

Twoim głównym celem jest zniszczenie zaczepów oraz fragmentu Niszczyciela - punkty te są oznaczone ikonami. Po krótkim czasie będziesz musiał jeszcze pokonać parę myśliwców wroga, by móc kontynuować.

Po zniszczeniu wrogów musisz jeszcze strzelać w kolejne zaczepy - wystarczy zniszczyć 2-3 ze wszystkich oznaczonych na czerwono. Gdy to zrobisz, po chwili zacznie się scenka kończąca misję.

Reklama

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Mateusz dołączył do zespołu w 2013 roku. Jest z-cą redaktora naczelnego, opiekuje się naszym kanałem YouTube, przygotowuje artykuły i recenzje, a czasami także poradniki. Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych.

Więcej artykułów od Mateusz Zdanowicz

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Star Wars Battlefront 2 - Recenzja

Świetny multiplayer i problemy.

Star Wars Battlefront 2 - znajdźki i sekrety: Aż po zgliszcza

Wszystkie przedmioty kolekcjonerskie w przedostatniej misji.

Star Wars Battlefront 2 - znajdźki i sekrety: Bitwa o Jakku

Wszystkie przedmioty kolekcjonerskie w 11 misji.