Wytwórnia Fox 21 oraz platforma dystrybucji Hulu pracują nad serialem na bazie serii Hitman - wynika z nieoficjalnych informacji serwisu Deadline.

Scenariusz pierwszego odcinka napisze podobno sam Derek Kolstad, twórca i autor opowieści dla dwóch udanych odsłon filmów „John Wick". Kolstad będzie też jednym z producentów.

Co ważne, opowieść ma rzekomo ściśle trzymać się założeń uniwersum stworzonego przez studio Io-Interactive, z czym dwie wcześniejsze kinowe adaptacje nie radziły sobie zbyt dobrze.

Serwis Deadline informuje także, powołując się na własne źródła, że powstaje nie jedna - co potwierdzono w ubiegłym tygodniu - lecz dwie całkiem nowe gry wideo.

Hulu ma podobno nadzieję, że serial Hitman stanie się „flagową" serią na tej platformie dystrybucji cyfrowej.

Hitman nie ma szczęścia do filmów

Wygląda więc na to, że przyszłość cyklu Hitman wygląda całkiem pozytywnie. W ubiegłym tygodniu informowaliśmy już, że powstaje kolejna odsłona serii Hitman. Losy cyklu stanęły pod znakiem zapytania po tym, jak Square Enix zdecydowało się wystawić Io-Interactive na sprzedaż. Chętnych nie było, więc firmę przejęli pracownicy, przejmujący także kontrolę nad popularnym cyklem skradanek. Nie obyło się jednak bez zwolnień.

Hitman doczekał się dotychczas dwóch kinowych adaptacji. Pierwsza, z 2007 roku, wypadła nieco lepiej, ze średnią ocen w recenzjach na poziomie 35 procent (za Metacritic). Najnowsza produkcja, „Hitman: Agent 47” z 2015 r., to już tylko 28 proc.

Reklama

Komentarze (2)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały