Po dniu pełnym narzekań i krytyki, a także najczęściej „minusowanym” komentarzu w historii serwisu społecznościowego Reddit, EA zdecydowało się obniżyć ceny odblokowania postaci specjalnych w Star Wars Battlefront 2.

Wczoraj informowaliśmy, że jeden z graczy obliczył, ile - szacunkowo - czasu w trybie Galaktyczny Szturm potrzebujemy na odblokowanie unikatowego bohatera, takiego jak Darth Vader. Okazało się, że potrzeba na nawet około 40 godzin zabawy.

1
Będzie taniej

Teraz Electronic Arts odpowiada na sytuację, o czym poinformowano na oficjalnym blogu. Ceny w wirtualnych kredytach zmniejszono niekiedy nawet o 75 procent. Luke Skywalker oraz Darth Vader to teraz 15 tys. kredytów (zamiast 60 tys.), Palpatine, Chewbacca i Leia Organa kosztują 10 tys. (zamiast 40 tys.), a Iden Versio - 5 tys.

„Celem jest wywołanie poczucia dumy i satysfakcji po odblokowaniu różnych herosów. Wybraliśmy początkowe wartości na bazie informacji z testów beta i innych zmian dokonanych przed premierą” - ta wypowiedź przedstawiciela wydawcy, opublikowana wczoraj w serwisie Reddit, biła historyczne rekordy pod względem kliknięć „w dół”, lecz teraz wyniki najwyraźniej zweryfikowano.

Zobacz: Star Wars Battlefront 2 - Poradnik, Solucja

Należy jednak dodać, że przedstawiciel EA zapewniał, że firma codziennie przygląda się średnim wartościom pozyskiwanych punktów i zamierza wprowadzać „ciągle poprawki” w tempie pozyskiwania kredytów i w cenach postaci. Jak widać, słowa dotrzymano, choć pozostaje kwestia tego, w jakim stopniu na decyzję wpłynęła ogromna krytyka ze strony graczy.

Należy pamiętać, że powyższe kalkulacje obejmują same mecze w trybie Galaktycznego Szturmu, a więc nie uwzględniają dodatkowych kredytów pozyskiwanych za kończenie wyzwań czy pozyskiwanych w kampanii fabularnej.

Jednocześnie EA najwyraźniej zapomniało pochwalić się faktem, że zmniejszono nie tylko koszt kupowania postaci specjalnych, ale także nagrody. Dla przykładu, ukończenie kampanii oznaczało otrzymanie skrzynki zawierającej 20 tysięcy kredytów. Teraz jest to już tylko 5 tys.

Star Wars Battlefront 2 zmienia mechanikę zabawy jako postać specjalna. W poprzedniej odsłonie wcielenie się w takiego bohatera lub złoczyńcę wymagało po prostu znalezienia stosownego znacznika na mapie. Teraz dostęp należy odblokować za kredyty, a potem herosa wybieramy jak klasę, w menu. Najpierw należy jednak uzyskać odpowiednią liczbę punktów w meczu, nieco na wzór serii zabójstw w Call of Duty, ale bez przerywania cyklu po zgonie.

Wszystkie te zawirowania toczą się jeszcze przed premierą gry, która oficjalnie debiutuje dopiero w najbliższy piątek, 17 listopada, na PC, PS4 i Xbox One.

Reklama

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały